partner serwisu

Hola (Android) 1.3.599

Najnowsza wersja:Hola (Android) 1.11.14
Pobierz
System:
Android
Język:
angielski
Rozmiar:
5,45 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
6190
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Hola w wersji dla systemu Android umożliwia ukrycie adresu IP sieci z której przeglądany jest Internet na urządzeniu mobilnym. Dodatkowo pozwala na dostęp do stron internetowych, które zablokowane są w wykorzystywanej sieci.

Hola działa na zasadzie dużej sieci złożonej z wielu użytkowników udostępniających sobie nawzajem łącze internetowe i adres IP. W skład sieci mogą wchodzić komputery oraz inne urządzenia. Przyłączenie do takiej sieci umożliwia ukrycie własnego adresu IP a także dostęp do stron internetowych zablokowanych w danym kraju lub obecnie używanej sieci komputerowej.

Hola wykorzystuje mechanizmy VPN udostępniane przez system Android do łączenia się z innymi tzw. węzłami sieci, czyli komputerami lub innymi urządzeniami pozostałych użytkowników sieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu, oraz możliwości wybrania kraju, przez którego adresy IP mają być tunelowane połączenia, możliwe jest uzyskanie dostępu do zablokowanych terytorialnie witryn internetowych.

Hola działa z systemem Android w wersji 2.3 lub wyższej, przy czym urządzenie musi być zrootowane, lub z systemem Android w wersji 4.0 i wyższej (bez wymogu posiadania roota). Z uwagi na koszty związane z transferem danych, aplikacja umożliwia wykorzystanie urządzenia jako węzła sieci dopiero, gdy podłączone jest do ładowarki i sieci WiFi. Wg. zapewnień twórców, potrafi także przyspieszyć ładowanie się stron i zmniejszyć opłaty za połączenie z siecią Internet przez wykorzystanie kompresji (sięgającej 30%), zachowywanie kopii przeglądanych stron i pobieranych plików lokalnie na komputerze, oraz przez kierowanie wielu połączeń przez węzły znajdujące się najbliżej.

Przygotowane zostały również wersje Hola dla systemu Windows, Hola jako wtyczki do przeglądarek, oraz przeglądarka Torch z obsługą Hola.

Uwaga: aplikacja dostępna jest w osobnych wersjach na systemy Android ARM i Android x86. Pierwszy z linków zawiera wersję ARM, a drugi x86. Należy wybrać wersję odpowiednią dla systemu operacyjnego.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.