partner serwisu

HashMyFiles 2.02

Najnowsza wersja:HashMyFiles 2.17
Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
58,6 KB
Wersja przenośna:
tak
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
1194
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Wygodne i proste w obsłudze narzędzie do generowania wielu rodzajów sum kontrolnych plików jednocześnie. Przydatne przy weryfikacji poprawności pobranych danych czy lokalnych w przypadku podejrzenia modyfikacji przez złośliwe oprogramowanie.

Program umożliwia wygenerowanie następujących sum kontrolnych: MD5, SHA1, CRC32, SHA-256, SHA-512 i SHA-384. Aby rozpocząć proces obliczania sum kontrolnych należy wczytać dane do aplikacji, mogą to być pojedyncze pliki lub całe foldery. Obsługiwany jest także mechanizm przeciągnij i upuść, który jeszcze bardziej upraszcza korzystanie z aplikacji. Oprócz sum kontrolnych program prezentuje też nazwę pliku, kompletną ścieżkę na dysku, wielkość pliki i kilka innych informacji. Wygenerowane sumy kontrolne można w łatwy sposób skopiować do schowka, wybierając interesujący nas plik z listy, a następnie klikając na nim prawym przyciskiem myszy i wskazując jedną z obliczonych sum kontrolnych. Prezentowaną listę wynikową można w całości lub wybrane wiersze zapisać na dysku w postaci pliku tekstowego, XML lub HTML.

Aplikacja integruje się z Eksploratorem Windows, umożliwiając wygenerowanie sum kontrolnych jednego lub wielu plików, a nawet całych folderów, bezpośrednio z menu kontekstowego. Dla zaawansowanych użytkowników dostępny jest tryb obsługi z wiersza poleceń, co jeszcze bardziej zwiększa użyteczność programu.

Uwaga: by używać program w języku polskim należy pobrać i zainstalować spolszczenie.

HashMyFiles

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.