partner serwisu

HD Tune 2.55

Pobierz
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
628 KB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
4575
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Darmowa edycja narzędzia przeznaczonego do diagnostyki i testowania dysków twardych.

Program posiada kilka modułów, pozwalających na sprawdzenie różnorodnych parametrów dysku twardego. Za podstawowy można uznać narzędzie „Benchmark”, pozwalające na sprawdzenie szybkości zapisu oraz odczytu danych. Program testujący po sprawdzeniu dysku (trwającym różną ilość czasu w zależności od pojemności nośnika) wyświetla minimalną, maksymalną oraz średnią prędkość wykonywanej operacji, czas dostępu, burst rate (największa prędkość z którą dane mogą być transferowane do systemu operacyjnego) oraz użycie procesora podczas odczytu danych z dysku.

Zakładka „Info” pozwala na sprawdzenie podstawowych informacji o dysku twardym – jego całkowitej pojemności, dostępnym wolnym miejscu, używanym systemie plików, numerze seryjnym, a także obsługiwanych funkcjach (takich jak np. S.M.A.R.T czy możliwości aktualizacji firmware). Z kolei zakładka „Health” umożliwia odczyt danych S.M.A.R.T (program aktualizuje je co 5 minut). W przypadku, gdy któraś z wartości będzie odbiegała od normy, HD Tune poinformuje nas o tym poprzez podświetlenie jej. Przy okazji narzędzi informacyjnych warto wspomnieć o wykonywanym na bieżąco pomiarze temperatury naszego dysku twardego.

Innym, przydatnym narzędziem jest „Error Scan”, umożliwiający wykonanie skanowanie powierzchni dysku w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów. Użytkownik ma do wyboru wykonanie skanu szybkiego lub pełnego (który trwa zdecydowanie dłużej, ale jest znacznie dokładniejszy).

HD Tune

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.