partner serwisu

Google Chrome 47.0.2526.73 Beta

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
40,2 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
81900
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Wersja rozwojowa przeglądarki WWW opracowywanej przez Google - niezalecana do codziennego użytkowania.

Interfejs aplikacji jest bardzo minimalistyczny, dzięki czemu żadne niepotrzebne dodatki czy paski nie zasłaniają widoku otwartej aktualnie strony WWW (choć w razie potrzeby do wszystkich ważnych poleceń ma się łatwy i szybki dostęp). Silnik Webkit oraz wydajny silnik JavaScript V8, użyte w przeglądarce, sprawiają, że należy ona do bardzo wydajnych. Potwierdzają to liczne testy, w których bardzo często przeglądarka Google zajmowała pierwsze miejsce.

Zaletą aplikacji jest to nie tylko wydajność, zwłaszcza w zakresie wykonywania kodu skryptowego umieszczonego na wielu witrynach, ale także stabilność. Zawdzięczamy ją temu, że każda strona umieszczona na odrębnej zakładce lub w kolejnym oknie programu jest uruchamiana jako niezależny proces chrome. Dzięki temu błędy w działaniu powodujące niestabilność przeglądarki nie powodują jej zawieszenia lecz co najwyżej do zamknięcia pojedynczego okna/karty. Uruchamianie wielu procesów sprawia też, że Chrome bardzo dobrze pracuje na procesorach wielordzeniowych, w pełni wykorzystując ich możliwości.

Miłym dodatkiem jest wbudowana obsługa Flash-a oraz przeglądarka plików .PDF, które są na bieżąco, w sposób niewidoczny dla użytkownika, aktualizowane. Dzięki temu nie trzeba martwić się koniecznością instalowania dodatkowych wtyczek, by móc przeglądać niektóre z internetowych treści.

Kolejnym plusem jest integracja z mobilną wersją Chrome’a. Pozwala to korzystanie z tych samych zakładek zarówno na komputerze, jak i w telefonie czy na tablecie (na których można dodawać nowe zakładki, które będą dostępne także dla przeglądarki desktopowej). Jeśli chcemy, możemy włączyć opcję, która umożliwia kontynuację sesji przeglądania po jej zakończeniu na innym urządzeniu (także mobilnym). Dzięki temu nie będzie konieczności wyszukiwania i ponownego otwierania otwartych stron internetowych. W przypadku przesiadki na Chrome’a z innej przeglądarki możemy bez trudu zaimportować zakładki, w których korzystaliśmy wcześniej.

Funkcjonalność aplikacji może być rozbudowywana dzięki licznym rozszerzeniom, dodającym różnorodne funkcje. Może to być np. możliwość pobierania strumieniowego wideo ze stron WWW, wyświetlanie na żywo wyników meczy, sprawdzanie poczty, dodanie funkcji budzika czy też pomoc w nauce obcojęzycznych słówek. Dostęp do rozszerzeń mamy z menu przeglądarki, przez co szybko możemy odnaleźć wśród dostępnych takie, które będą nam potrzebne. Z tego miejsca można też pobrać liczne motywy, zmieniające wygląd Chorme’a, dostosowując go do naszych upodobań.

Google Chrome - screen

Wśród przydatnych możliwości aplikacji znajduje się funkcja blokowania wyskakujących okien, automatyczne uzupełnianie formularzy, zapamiętywanie haseł użytkownika, sprawdzanie pisowni dla wybranego języka, a także otwieranie stron w trybie incognito, który nie zapisuje historii przeglądania ani nie pobiera plików cookies, usuwając je zaraz po zamknięciu przeglądarki, dzięki czemu nasze surfowanie po sieci nie pozostawia po sobie śladów. W przypadku przeglądania stron obcojęzycznych, Chrome pozwala na przetłumaczenie strony w bardzo szybki sposób (choć należy pamiętać o tym, że nie jest ono do końca doskonałe).

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.