partner serwisu

GnuCash 2.6.9

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
71,0 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
735
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Darmowa aplikacja, służąca do zarządzania naszymi finansami. Za jej pomocą możemy dokładnie kontrolować nasze wydatki oraz przychody. Sprawdzi się ona zarówno w przypadku użytkowników domowych, jak i małych firm.

GnuCash umożliwia zdefiniowanie wielu różnych typów kont (także w obcych walutach), na których znajdują się nasze pieniądze. Mogą to być m.in. tradycyjne konto bankowe, gotówka w portfelu, karta kredytowa czy też konto inwestycyjne. W zależności od tego, jaki rodzaj wybierze użytkownik, może on określić źródła przychodów (takie jak pensja, premie, emerytura, prezenty pieniężne, dochody z odsetek) oraz na co przeznaczane są wydatki (podatki, czynsz, rachunki, żywność, edukacja, ubezpieczenie, spłata kredytu itp.).

GnuCash

Operacje dotyczące poszczególnych kategorii są wyświetlane za pomocą mechanizmu kart (znanego z przeglądarek internetowych) w postaci czytelnej listy. Wpisy dotyczące danych operacji zawsze przyporządkowywane są do konta, z którego zostały pobrane pieniądze, oraz do tego, na które zostały one przelane/wpłacone. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, użytkownik może zarządzać pieniędzy z kilku różnych budżetów, np. własnego domowego oraz firmowego.

Wśród przydatnych funkcji warto wymienić kalendarz umożliwiający zapisywanie w nim planowanych transakcji, moduł pobierający bilans naszego konta z usług bankowości elektronicznej, narzędzie służące do tworzenia wykresów, przedstawiających nasze rachunki, a także opcję generowania rozmaitych raportów, które pomogą użytkownikowi rozeznać się w jego aktualnej sytuacji finansowej. Warto wspomnieć też o możliwości zapisywania danych z programu w czterech formatach: .XML, MySQL, PostgreSQL oraz SQLite.

Uwaga: polskie tłumaczenie jest niepełne

Uwaga: pierwszy link do wersji dla Mac OS zawiera aplikację dla komputerów działających w oparciu o procesory Intela, natomiast drugi link to wersja dla komputerów z PowerPC

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.