partner serwisu

Get Linux 3.1

Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
603 KB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2465
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Małe narzędzie pozwalające pobrać obraz ISO jednej z ponad 120 dostępnych dystrybucji Linuxa: Ubuntu, Fedora, Mint, Debian, Slackware i inne.

Zadaniem programu jest ułatwienie dostępu do różnorodnych dystrybucji Linuxa zwłaszcza tych, o których mało kto wie. W bazie aplikacji znajdziemy wszystkie popularne dystrybucje Linuxa, te skierowane do bardzo konkretnych, nierzadko zaawansowanych grup użytkowników, skończywszy na tych najbardziej egzotycznych czy przeznaczonych dla mieszkańców wybranych państw. Na temat każdej z dystrybucji prezentowane są podstawowe informacje takie jak nazwa, logo, numer wersji, manager okien, wielkość obrazu ISO, przykładowy zrzut ekranu oraz krótki opis. Dla lepszego poznania wybranego systemu możemy od razu wyszukać filmy na YouTube prezentujące go w akcji oraz wyświetlić stronę domową dystrybucji lub jej podstronę na portalu Distrowatch (największe źródło informacji na temat dystrybucji Linuxa, BSD i innych systemu Unix-owych).

By pobrać jakąś dystrybucję, musimy wybrać ją z listy dostępnych, następnie zdecydować czy interesuje nas wersja 32 czy 64-bit i kliknąć Download. Okno programu zniknie, a w jego miejsce pojawi się okienko informujące o przebiegu procesu pobierania. Takie zachowanie programu ogranicza trochę jego funkcjonalność, bo nie można utworzyć kolejki pobierania i jeśli chcemy pobrać więcej niż jedną dystrybucję, to musimy to robić ręcznie. Nie zmienia to jednak faktu, że Get Linux to duże ułatwienie przy zapoznawaniu się i pobieraniu obrazów ISO różnych dystrybucji Linuxa.

Uwaga: program wymaga zainstalowanego pakietu Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 lub nowszego.

Get Linux

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.