partner serwisu

Flash Disinfector 1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32)
Windows Vista (x32)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Język:
angielski
Rozmiar:
129 KB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
4247
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program stworzony do usuwania złośliwego oprogramowania, w tym pliku AUTORUN.INF przez nie wykorzystywanego, z przenośnych pamięci USB czy kart pamięci.

Ostatnie statystyki wykazują, że zarażanie komputerów przez złośliwe oprogramowanie nadal w dużej mierze jest dokonywane przez przenośne pamięci USB. Szkodniki wykorzystują fakt, że plik AUTORUN.INF może być umieszczany na wszystkich partycjach dysków twardych, przenośnych pamięciach USB czy nawet płytach CD/DVD. Plik ten zawiera informację co ma zostać uruchomione gdy taki dysk zostanie 'podłączony' do komputera. W przypadku normalnego oprogramowania, zwłaszcza na płytach CD/DVD, mechanizm ten jest używany do automatycznego uruchamiania instalatora programu bądź gry. Niestety, twórcy złośliwych programów również używają tej metody, korzystając z faktu, że autouruchamianie dysków wymiennych w systemach Windows jest domyślnie włączone.

Procedura użycia programu:

  1. Pobierz i uruchom program
  2. Podłącz wszystkie karty pamięci, dyski USB do komputera i rozpocznij skanowanie.
  3. W czasie skanowania program 'zabija' proces explorer.exe, co może powodować nieprawidłowości w wyświetlaniu pulpitu - to normalne, nie ma czego się obawiać.
  4. Wszystkie pamięci USB zostaną przeskanowane, wyczyszczone z robaków ukrywających się w autostarcie a dyski i pamięci USB zabezpieczone przed ewentualnym zarażeniem.
Uwaga: program tworzy ukryty folder nazwany autorun.inf na każdej partycji i każdej pamięci USB podłączonej w momencie jego uruchomienia; folder ten uniemożliwia złośliwemu oprogramowaniu utworzenie pliku autorun.inf, wykorzystywanego do zarażania i rozprzestrzeniania się na kolejne komputery; folderu nie da się usunąć inaczej niż przez formatowanie.

Flash Disinfector

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.