partner serwisu

Enhanced Mitigation Experience Toolkit 3.0

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
6,10 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
315
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Narzędzie zapobiegające uzyskaniu dostępu do systemu przez hakerów, wykorzystujących luki i błędy w oprogramowaniu. Stanowi dodatkową linię obrony w przypadku aplikacji, które są aktualizowane z opóźnieniem.

W dobie, gdy nawet w oprogramowaniu uznanych autorów jest masa luk i błędów, umożliwiających hakerom nieautoryzowany dostęp do systemu i danych użytkownika, zapobieganie tego typu sytuacjom jest bardzo ważne. Producenci, chociaż są świadomi istnienia tych niebezpieczeństw w ich programach, nie zawsze śpieszą się z wypuszczaniem stosownych poprawek. Czasami luki istnieją w oprogramowaniu, które nie jest już wspierane przez twórców, ale użytkownicy nadal go używają. Do tego większość oprogramowania komercyjnego nie udostępnia kodu źródłowego, co uniemożliwia zaimplementowanie poprawek przez samych użytkowników.

Zdając sobie sprawę z tej sytuacji, firma Microsoft udostępnia użytkownikom systemów Windows specjalne narzędzie, które ma na celu zapewnienia dodatkowej linii obrony przed takimi niebezpieczeństwami. EMET jest wysoce konfigurowalnym narzędziem. Pozwala zastosować dodatkową ochronę dla pojedynczej aplikacji, a nie jak inne rozwiązania dla całego systemu operacyjnego. W momencie, gdy program zostanie zaktualizowany, możemy po prostu wyłączyć jego ochronę, co nie będzie miało wpływu na resztę chronionych przez EMET aplikacji. Interfejs programu jest prosty w użyciu i pozwala dokonać całość konfiguracji, bez potrzeby przebijania się przez pliki konfiguracyjne, wiersz poleceń i rejestr systemowy. Oczywiście dla zaawansowanych użytkowników i administratorów przewidziano obsługę wiersza poleceń oraz możliwość instalacji w środowisku korporacyjnym. Fakt, że EMET nie jest dedykowany dla konkretnej aplikacji czy pakietu oprogramowania pozwala na jego natychmiastowe aktualizacje o nowe mechanizmy ochrony.

Enhanced Mitigation Experience Toolkit

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.