partner serwisu

ESET Filecoder.Q Cleaner 3.2.0.2

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
205 KB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
1139
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Filecoder.Q to jeden z najaktywniejszych ostatnio złośliwych programów, które szyfrują pliki na dysku użytkownika, a następnie wyświetlają informacje o możliwości ich odszyfrowania po wniesieniu bardzo wysokiej opłaty.

Filecoder.Q instaluje się na komputerze ofiary, przeważnie przy użyciu konia trojańskiego pobranego ze strony internetowej, przesłanego w załączniku wiadomości email lub przez włamanie przy użyciu zdalnego pulpitu. Następnie szyfruje napotkane dokumenty w formatach pakietu Office, LibreOffice czy OpenOffice, projekty pakietów firm Corel i Adobe, zdjęcia, a także popularne archiwa z danymi. Szkodnik do szyfrowania używa bardzo mocnych algorytmów szyfrujących, a hasło użyte do tego celu jest przesyłane na zdalny serwer. Użytkownik jest informowany o fakcie zaszyfrowania plików oraz o możliwości ich odzyskania, po wniesieniu na rzecz atakujących bardzo wysokiej opłaty.

Większość pakietów antywirusowych radzi sobie z tym zagrożeniem, które ostatnio bardzo się nasiliło. W przypadku gdyby jednak doszło do zarażenia tym szkodnikiem, firma ESET przygotowała specjalną szczepionkę, która oprócz pozbycia się tego groźnego programu, w większości przypadków potrafi odszyfrować zablokowane wcześniej pliki. Aplikację uruchamiamy z wiersza poleceń, co może być utrudnieniem dla niedoświadczonych użytkowników.

ESET Filecoder.Q Cleaner

CryptoLocker

2013.10.07, 10:22
przydatne ale uwaga!
(wersja: 3.2.0.2)
Kategorycznie odradzam używanie instalatora : Instalator Onet!!!
Po użyciu instalatora mój nod32 wyrzucił litanie zagrożeń jakie za sobą niesie jego uruchomienie, zresztą zabronił.
Najlepiej z serwera zewnętrznego.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.