partner serwisu

Dropbox 15.3.17 Beta

Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
74,6 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
45062
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Klient usługi o tej samej nazwie, dzięki której użytkownicy mogą w wygodny sposób współdzielić zdjęcia, muzykę i inne pliki między kilkoma komputerami, oraz mieć do nich dostęp poprzez stronę internetową lub ze smartfona.

Po zainstalowaniu programu i założeniu konta wystarczy wskazać miejsce dla nowego folderu 'My Dropbox'. Jest to specjalny folder - wszystkie pliki i katalogi które w nim umieścimy zostaną synchronizowane z kontem online. Program jest multiplatformowy co pozwala na dostęp do plików praktycznie z każdego systemu operacyjnego, w tym całej gamy urządzeń mobilnych. Jeśli na daną platformę nie ma jeszcze oficjalnego klienta, zawsze zostaje manualna obsługa poprzez stronę internetową. Co ważne, w przypadku korzystania w sieci lokalnej, cały ruch miedzy komputerami odbywa się bez udziału zewnętrznego serwera. W przypadku transferu danych na serwer, wysyłane są tylko niezbędne części - jeśli wprowadzono zmiany w pliku tekstowym, tylko zmieniona część jest wysyłana a nie cały plik, co skraca czas synchronizacji i zapotrzebowanie na łącze internetowe. Możliwe jest przeglądanie wcześniejszych wersji synchronizowanych plików. Wysyłanie odbywa się przez połączenie szyfrowane (SSL), a pliki przechowywane na serwerze są szyfrowane (AES-256).

Dropbox

Oprócz wykorzystywania swojego dropboxa prywatnie, można wydzielić folder i udostępnić go innym użytkownikom, tak by pracować nad tym samym zestawem danych. W przypadku problemów dany użytkownik może zostać pozbawiony dostępu a udostępnione mu pliki zostaną skasowane z jego komputera. Można również udostępnić dane pliki tylko do odczytu konkretnym użytkownikom lub komukolwiek przesyłając mu bezpośredni link do pliku, lub umieszczając pliki w specjalnym folderze 'Public'. Umieszczenie folderu w specjalnym folderze 'Photos', a w nim zdjęć i obrazków wygeneruje prostą galerię dostępną online.

Nowością w rozwojowej wersji Dropboxa jest możliwość automatycznej synchronizacji zdjęć i filmów znajdujących się na podłączanych do komputera telefonach, aparatach fotograficznych, kamerach czy kartach pamięci. Funkcja ta wymaga aktywnego autostartu nośników zewnętrznych.

Ograniczenia: bezpłatnie użytkownik otrzymuje 2 GB miejsca na serwerze, z możliwością zwiększenia do 16 GB poprzez namówienie na skorzystanie z usługi znajomych - zarówno nowy użytkownik jak i polecający otrzymają 500 MB po udanej rejestracji. Istnieje również wariant komercyjny, gdzie pobierana jest okresowa opłata za zdecydowanie większą przestrzeń dyskową, a mianowicie za 1 TB (1000 GB). Szczegóły można znaleźć na tej stronie.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.