partner serwisu

Dr.Web LiveDisk 9.00 31.07.2015

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 95
Windows 98
Windows Me
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Linux (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
603 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
13281
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Dysk ratunkowy bazujący na znanym programie antywirusowym Dr.Web. Jest to jedno z bardziej rozbudowanych rozwiązań tego typu na rynku, gdyż oprócz skanera antywirusowego dołączone są również inne narzędzia przydatne podczas leczenia zainfekowanego komputera.

Narzędzia można używać w trybie graficznym, z interfejsem użytkownika znanym z Gentoo (dystrybucji Linuxa na której Dr.Web LiveDisk bazuje), lub w trybie tekstowym. Dodatkowo możliwe jest przetestowanie pamięci komputera za pomocą dołączonego programu Memtest86+.

Tryb graficzny oprócz w pełni konfigurowalnego skanera antywirusowego, którego bazy wirusów można aktualizować, udostępnia kilka programów, przydatnych podczas walki z wirusami:

  • Mozilla Firefox - znana przeglądarka internetowa, która pozwoli skożystać z internetu na leczonej maszynie, przydatne gdy nie dysponujemy dodatkowym komputerem, a musimy coś wyszukać.
  • Sylpheed - w pełni funkcjonalny klient poczty elektornicznej.
  • Midnight Commander - program do zarządzania plikami.
  • Terminal - zapewnia dostęp do shella.
  • Leafpad - prosty edytor tekstu.
  • LiveUSB Creator - pozwala z poziomu LiveCD utworzyć bootowalny nośnik z dyskiem ratunkowym, który dodatkowo można użyć do przechowywania ustawień pakietu.

Tryb tekstowy przeznaczony jest dla komputerów, na których z przyczyn kompatybilności nie można uruchomić trybu graficznego. Pomimo braku programów dostępnych w trybie graficznym, tryb tekstowy ma jedną podstawową zaletę. Można w nim użyć mechanizmu snapshot-ów, które pozwalają ograniczyć użycie pamięci oraz pomagają uniknąć awarii programu przy skanowaniu dużych archiwów. Jedynym wymogiem co do używania snapshotów jest potrzeba wskazania partycji, na której mają być przechowywane. Tryb tekstowy został przez autorów określony jako zaawansowany, dlatego też by w pełni docenić i użyć jego możliwości należy zapoznać się z dokumentacją.

Dr.Web LiveCD
Dr.Web LiveCD
Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.