partner serwisu

DirectX 9.29.1974 pakiet redystrybucyjny

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
95,6 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
35605
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Uaktualniona wersja darmowych bibliotek DirectX, datowana na czerwiec 2010.

Stworzony i dystrybuowany przez Microsoft (w przypadku niektórych wersji wraz z systemem operacyjnym Windows) zestaw funkcji API (Application Programming Interface), które wspomagają generowanie grafiki (zarówno dwu-, jak i trójwymiarowej), dźwięku oraz innych zadań, które są najczęściej związane z grami komputerowymi i innymi aplikacjami multimedialnymi.

DirectX jest wykorzystywany najczęściej do obsługiwania grafiki w grach komputerowych. Znacznie rzadziej używa się go podczas tworzenia aplikacji przeznaczonych do innych zadań związanych z renderowaniem, takich jak. np wykorzystanie grafiki trójwymiarowej dla wizualizacji oraz symulacji. Składa się on z kilku komponentów, odpowiedzialnych m.in. za obsługę grafiki dwu- oraz trójwymiarowej, nagrywanie oraz odtwarzanie dźwięku, odtwarzanie plików wideo i audio, wspomaganie gier sieciowych oraz za przetwarzanie danych, pochodzących z urządzeń wejściowych (takich jak myszka, klawiatura czy pad).

Dla przeciętnego użytkownika znaczenie pakietu DirectX jest takie, że w ogóle umożliwia on i zapewnia on płynną rozgrywkę w większość gier komputerowych (choć nie we wszystkie tytuły, gdyż niektóre z nich wymagają nowszych wersji pakietu).

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.