partner serwisu

Darker D3 Pixel Shader 0.9 Beta

Pobierz
System:
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
0 bytes
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
1362
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Specjalny filtr Direct3D modyfikujący wyświetlaną grafikę w grze Diablo 3, by była ona bardziej mroczna. Pozwala także na aktywowanie dodatkowych efektów oraz wyostrzenia obrazu.

Wielu graczy twierdzi, że grafika w Diablo 3 jest mniej mroczna niż w poprzedniej wersji, przez co gra wygląda na bardziej ugrzecznioną. Specjalnie dla nich powstał ten filtr, który pozwala zastosować jeden z pięciu stopni umrocznienia wyświetlanej grafiki. Na każdy z poziomów składa się kombinacja kilku parametrów: nasycenia, palety kolorów, jasności, odcieniu sepii oraz wyostrzenia. Pomiędzy poziomami nie da się dynamicznie przełączać podczas gry, gdyż autor przygotował wszystkie pięć poziomów jako osobne pliki, a dodatkowo każdy ma dwa warianty - z wyostrzeniem i bez. Dla ułatwienia pobierania stworzył on specjalną stronę, gdzie suwakiem po lewej stronie wybieramy poziom efektu od None od Hardcore, oraz możemy wyłączyć wyostrzanie (Sharpness). Autor zadbał o możliwość sprawdzenia filtra w akcji w kilkunastu sceneriach, pomiędzy którymi przełączamy się, klikając na obrazku. Gdy już wybierzemy zestaw ustawień tworzący obraz, który nam odpowiada, aby rozpocząć pobieranie, należy kliknąć przycisk Download.

Sposób w jaki działa filtr ma jedną zasadniczą wadę. Jego działaniu poddawany jest każda finalnie wygenerowana przez grę ramką obrazu wraz z elementami interfejsu użytkownika, co przy włączonym wyostrzaniu może sprawić, że teksty i interfejs będą za jasne.

Jak podkreśla to autor filtra, nie jest to MOD, gdyż nie modyfikuje on w żaden sposób gry. Dlatego też jego używanie nie powinno doprowadzić do zbannowania na Battle.net-cie, ale nie ma na to 100% gwarancji, więc używacie go na własną odpowiedzialność.

Instalacja:

  • po instalacji gry lub po instalacji łatki aktualizującej należy grę uruchomić, a następnie zamknąć
  • zawartość archiwum proszę wypakować do folderu gdzie zainstalowana jest gra Diablo 3
  • grę uruchamiamy za pomocą Lanuchera Diablo 3; jeśli Lanucher będzie miał awarię i nie uruchomi gry, trzeba uruchomić ją bezpośrednio przez plik Diablo3.exe
  • po uruchomieniu gry klawisz Pause włącza i wyłącza działanie filtra

Problemy:

  • filtr może nie zadziałać lub doprowadzić do zawieszenia się gry, gdy uruchomimy go razem z innymi programami, które w podobny sposób modyfikują wyświetlany obraz np. MSI Afterburner, Mumble, Fraps oraz innymi wyświetlającymi dodatkowe elementy na obrazie gry (OSD); dlatego najlepiej wyłączyć OSD tych aplikacji, lub gdy to nie pomoże proszę wyłączyć je całkowicie.
  • efekt wyostrzenia na niektórych konfiguracjach sprzętowych może spowodować znaczny spadek wydajności

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.