partner serwisu

DAVID-Laserscanner 3.10.4.4657

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
6,50 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware home
Liczba pobrań:
4479
Średnia ocena:
Twoja ocena:

DAVID-laserscanner to aplikacja służąca do bezdotykowego skanowania obiektów trójwymiarowych. Do poprawnego działania aplikacji niezbędna jest kamerka internetowa (najlepiej z dobrym obiektywem) i prosty ręczny laser liniowy.

Możliwości programu:

  • kompatybilny z wiekszością kamer wspierających sterowniki Microsoft Windows(WDM): można użyć praktycznie każdej kamery wspierającej WDM, takiej jak kamera interentowa lub kamera ze złączem fire-wire oraz innych o ile są do niej odpowiednie sterowniki
  • precyzyjna i automatyczna kalibracja kamery: nie można otrzymać dokładnych danych 3D przy pomocy nieskalibrowanej kamery. na szczęście program posiada odpowiedni moduł odpowiedzialny za automatyczna kalibrację parametrów kamery.
  • oferuje wygładzanie danych i interpolację: ruszając laserem jak pędzlem możesz omiatać obiekt tak długo, aż rezultat skanowania jest gładki i bez dziur. oprócz tego, możesz użyć interpolacji i filtrów wygładzających by udoskonalić zeskanowany model.
  • skanowanie tekstury: możesz zrobić zdjęcie za pomocą kamery, które zostanie użyte jako tekstura. oteksturowany model 3D może być wyświetlony na ekranie podglądu. kordynaty tekstur mogą być również wyeksportowane, co pozwoli na wczytanie oteksturowanego obiektu w programie do modelowania 3D.
  • wbudowany podgląd 3D: wyświetl swój model zaraz po skanowaniu dzięki wbudowanu podglądowi 3D używającemu OpenGL do wyświetlenia modelu.
  • zapis pliku: zeskanowane obiekty mogą zostać zapisane w popularnym formacie OBJ, który bez problemu otworzymy praktycznie w każdym programie do modelowania 3D.

Uwaga:

DAVID-Laserscanner

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.