partner serwisu

CrystalDiskInfo 6.2.0 RC

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
2,77 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
3129
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Narzędzie diagnostyczne przeznaczone do monitorowania parametrów dysków twardych (hdd, ssd), zarówno tych podłączonych bezpośrednio do płyty głównej jak i zewnętrznych na USB (częściowa obsługa wybranych modeli).

Program prezentuje podstawowe informację na temat dysków zainstalowanych w komputerze takie jak: pełna nazwa modelu dysku, jego pojemność deklarowana przez producenta, interfejs, tryb transferu, litera przypisana dyskowi w systemie Windows, prędkość obrotu talerzy czy obsługiwane funkcje i właściwości (S.M.A.R.T., 48bit LBA, APM, AAM, NCQ, TRIM). Na bierząco jest wyświetlana temperatura dysku oraz status oznaczający 'zdrowie dysku', będący zbiorczą ocena wystawioną na podstawie danych otrzymanych z raportu S.M.A.R.T. Oprócz prezentacji danych w formie raportu możliwe jest monitorowanie wybranych elementów raportu S.M.A.R.T. na wykresie.

Aplikacja może działać w tle, a ukryta w zasobniku systemowym prezentuje temperaturę każdego z dysków. W przypadku skonfigurowania alarmów monitorujących określone właściwości dysku, program poinformuje nas odpowiednim komunikatem, w momencie gdy któryś z parametrów przekroczy wartość krytyczną. Przydatną funkcją dla administratorów, czy użytkowników posiadających kilka komputerów jest możliwośc wysłania alertów emailem. Zaawasowanych użytkowników ucieszy możliwość kontroli w programie mechanizmów Automatic Acoustic Management (AAM) oraz Advanced Power Management (APM), o ile dany dysk je obsługuje.

Uwaga: program działa z większościa kontrolerów PATA/SATA w trybie ATA i AHCI; posiadaczy kontrolera ATI AHCI Compatible RAID Controller (AHCI) prosi się o użycie sterownika AMD SATA Controller (AHCI dla Windows Vista/7)

CrystalDiskInfo

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.