partner serwisu

CrystalDiskInfo 7.0.5

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
3,77 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
43085
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Narzędzie diagnostyczne przeznaczone do monitorowania parametrów dysków twardych (hdd, ssd), zarówno tych podłączonych bezpośrednio do płyty głównej jak i zewnętrznych na USB (częściowa obsługa wybranych modeli).

Program prezentuje podstawowe informację na temat dysków zainstalowanych w komputerze takie jak: pełna nazwa modelu dysku, jego pojemność deklarowana przez producenta, interfejs, tryb transferu, litera przypisana dyskowi w systemie Windows, prędkość obrotu talerzy czy obsługiwane funkcje i właściwości (S.M.A.R.T., 48bit LBA, APM, AAM, NCQ, TRIM). Na bieżąco jest wyświetlana temperatura dysku oraz status oznaczający 'zdrowie dysku', będący zbiorczą ocena wystawioną na podstawie danych otrzymanych z raportu S.M.A.R.T. Oprócz prezentacji danych w formie raportu możliwe jest monitorowanie wybranych elementów raportu S.M.A.R.T. na wykresie.

Aplikacja może działać w tle, a ukryta w zasobniku systemowym prezentuje temperaturę każdego z dysków. W przypadku skonfigurowania alarmów monitorujących określone właściwości dysku, program poinformuje nas odpowiednim komunikatem, w momencie gdy któryś z parametrów przekroczy wartość krytyczną. Przydatną funkcją dla administratorów, czy użytkowników posiadających kilka komputerów jest możliwośc wysłania alertów emailem. Zaawasowanych użytkowników ucieszy możliwość kontroli w programie mechanizmów Automatic Acoustic Management (AAM) oraz Advanced Power Management (APM), o ile dany dysk je obsługuje.

Uwaga: program działa z większościa kontrolerów PATA/SATA w trybie ATA i AHCI; posiadaczy kontrolera ATI AHCI Compatible RAID Controller (AHCI) prosi się o użycie sterownika AMD SATA Controller (AHCI dla Windows Vista/7)

CrystalDiskInfo

2013.10.18, 20:04
super program
(wersja: 6.0.0)
polecam wszystkim ten program najlepszy w swojej dziedzinie
2013.10.13, 10:02
opinia
(wersja: 5.6.2)
program moze i oki ale instalator onetu to porazka zmiana strony w przegladarce np nieautoryzowane zmainy w systemie nie polecam pobierania z Onetu
2013.04.04, 07:57
Dobry program diagnostyczny
(wersja: 5.5.0)
Tak jak napisałem - program dobry. Nie bardzo dobry, ani wzorowy, ale z całą pewnością dobry. Jego zaletami jest przejrzystość i prostota obsługi. Gdyby jednak ktoś sobie nie do końca radził z ową prostą obsługą - może rzucić okiem tutaj: http://www.coreblog.pl/zbadaj-swoj-dysk/ Z niecierpliwością oczekuję kolejnych wersji tego programu.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.