partner serwisu

Comodo IceDragon 52.0.0.4

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
51,0 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
9192
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Drugie podejście firmy Comodo (pierwsze to Comodo Dragon) do poprawy bezpieczeństwa użytkownika podczas przeglądania internetu, tym razem zbudowane w oparciu o przeglądarkę Mozilla Firefox.

Comodo IceDragon oferuje praktycznie te same funkcje i możliwości co Mozilla Firefox. Znajdziemy w nim zatem wszystko to co potrzeba, by wygodnie przeglądać strony internetowe, pobierać pliki, a także możemy rozszerzyć możliwości przeglądarki, stosując odpowiednie dodatki. Trochę kłopotliwa może być zmiana wyglądu przez użycie motywów graficznych, gdyż autorzy zdecydowali się na zmianę szaty graficznej programu. Nie zabrakło również możliwości importu historii, ulubionych i innych z zainstalowanej na komputerze domyślnej przeglądarki.

Firma Comodo znana jest z programów podnoszących bezpieczeństwo użytkownika w sieci i podobnie jest w tym przypadku. Już podczas instalacji możemy zdecydować się na użycie Comodo Secure DNS, co spowoduje zmianę serwerów DNS w systemie na te zarządzane przez Comodo. Są one bardziej stabilne, szybsze, mądrzejsze oraz bardziej bezpieczne. Zwłaszcza ten ostatni aspekt jest bardzo rozwinięty i zapewnia zdecydowanie wyższy poziom ochrony niż serwery DNS udostępniane przez dostawcę łącza internetowego.

Comodo IceDragon

Drugi dodatek to funkcja Site Inspector dostarczająca szczegółowych informacji o aktualnie przeglądanej witrynie internetowej lub dowolnym adresie, zanim go jeszcze otworzymy. Znajdziemy tam analizę pod kątem złośliwego oprogramowania, adres IP i kraj pochodzenia strony, dane podmiotu odpowiedzialnego za domenę i inne. W przypadku gdy uważamy, że dana witryna jest niebezpieczna, możemy zgłosić ją firmie Comodo do dokładniejszej analizy.

Ostatnie usprawnienie to udogodnienie dla użytkowników serwisu społecznościowego Facebook, które pozwala na szybkie podzielenie się na profilu informacjami o odwiedzanych miejscach internecie.

Uwaga: aby używać IceDragona w języku polskim, wystarczy pobrać i zainstalować odpowiedni dodatek

2012.11.06, 22:13
Fajna ale ma braki
(wersja: 14.0.3)
Testowałem tę przeglądarke i jest super ale brakuje synchronizacji haseł i dodatków i nie tylko a i jak chce zaimprortować hasła z innych przeglądarek to firefox i jego odpowiedniki mają taki problem ze nie potrafią tych haseł otworzyć i trzeba wszystko kasować by coś działało czyli wogóle zapamiętywanie haseł a tak to jest super a powinni wprowadzić konwersje stron by zmniejszyć zużycie transferu dla tych co mają ograniczony internet
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.