partner serwisu

ComboFix 2014.09.11

Najnowsza wersja:ComboFix 19.9.28.1
Pobierz
System:
Windows XP (x32)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
5,32 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
115808
Średnia ocena:
Twoja ocena:

ComboFix jest darmowym programem, przeprowadzającym skanowanie komputera w poszukiwaniu szkodliwych plików, złośliwego oprogramowania oraz infekcji komputerowych.

Każde użycie programu, nawet jeśli będzie ono konieczne, powinno być dla użytkownika wskazówką mówiącą o tym, że z systemem obronnym komputera jest coś nie tak. Należy pamiętać bowiem o tym, że Combofix nie stanowi „tarczy ochronnej” i nie ustrzeże nas przed ewentualnymi zagrożeniami. Jest ona skanerem na żądanie i może zostać użyty w przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że komputer mógł zostać zainfekowany, nie zastąpi jednak dobrego programu antywirusowego oraz firewalla.

Po uruchomieniu aplikacji tworzony jest punkt przywracania, po czym następuje skanowanie systemu, w trakcie którego możemy zaobserwować różne, dziwne zachowania systemu, nie należy się jednak nimi przejmować. W zależności od stopnia zainfekowania, może ono trwać dłużej lub krócej. Jeśli podczas jego trwania zostanie wykryte szkodliwe oprogramowanie, automatycznie będzie miała miejsce próba usunięcia go. Program rozpoznaje wiele różnych typów wirusów, złośliwego oprogramowania (maleware), programów szpiegujących (spyware, m.in. Look2Me oraz SurfSideKick) oraz innych aplikacji, szkodzących „zdrowiu” komputera.

Oprócz likwidowania zagrożeń, aplikacja generuje po zakończeniu pracy plik log.TXT, który zawiera dużą ilość informacji dotyczących wykrytych na naszym sprzęcie infekcji. Mogą one zostać użyte np. przez doświadczoną osobę na forum (co często ma miejsce), by zdiagnozować oraz usunąć infekcje, które nie zostały automatycznie zlikwidowane przez program.

Osoby zainteresowane użyciem programu powinny obowiązkowo zapoznać się z instrukcją użycia. Zalecane jest też również by wszystkie działania, które opierają się na informacjach wyświetlonych przez program, były przeprowadzane pod nadzorem osoby odpowiednio przeszkolonej i obeznanej z działaniem programu. Nieodpowiedzialne użycie programu na własną rękę może doprowadzić do problemów z normalnym działaniem naszego sprzętu. 

Podczas uruchamiania Combofix może zostać potraktowany przez oprogramowanie antywirusowe jako wirus, należy to jednak zignorować.

Combofix - skanowanie

2014.05.02, 09:44
Opinia
(wersja: 2014.04.30)
Fajna sprawa. Poza tym, darmowa sprawa, więc nie ma ryzyka. Jednak, jeśli chce się coś kupić, to warto wcześniej sprawdzić tę rzecz na http://cosiepsuje.com/ - żeby nie było wtopy
2014.05.02, 09:22
rekkoon
(wersja: 2014.04.30)
Opis zupełnie błędny. Otóż ComboFix jest programem w zasadzie bezobsługowym - o nic nie pyta, nie wyświetla żadnych opcji, użytkownik absolutnie o niczym nie decyduje i nigdy nie spotkałem się, żeby ktoś zepsuł cokolwiek stosując ten program (na zarażonym komputerze oczywiście, bo skanowanie nim 'w razie czego' nie ma sensu - to nie jest skaner AV). Nawet największe komputerowe lamy, którym na problemy z wirusami poleciłem uruchomienie ComboFixa, nie miały z tym problemów. Przeciętny program antywirusowy jest 500 razy bardziej skomplikowany, bo ma OPCJE.
2016.04.07, 09:44
Program nie działa na Windows 10
2016.07.31, 11:37
nie chce się uruchomić na Win10home, czy jest już na to rozwiązanie??