partner serwisu

Clonezilla 2.4.2-61

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 95
Windows 98
Windows Me
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Linux (x32, x64)
Mac OS X (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
178 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2512
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Narzędzie do tworzenia obrazów/klonowania wybranych partycji i całych dysków, w działaniu podobne do programów Acronis True Image czy Norton Ghost. Przydatne w tworzeniu całościowych kopi zapasowych oraz ich szybkiego przywracania w przypadku awarii.

Clonezilla obsługuje następujące systemy plików: ext2, ext3, ext4, reiserfs, reiser4, xfs, jfs, btrfs, FAT12, FAT16, FAT32, NTFS, HFS+, UFS, minix, VMFS3 i VMFS5. Dzięki tak obszernej kompatybilności program może być użyty do klonowania systemów z rodziny GNU/Linux, MS Windows, Mac OS dla procesorów Intel, FreeBSD, NetBSD, OpenBSD, Minix i VMWare ESX, zarówno w wersji 32 jak i 64-bitowej. W przypadku powyżej wymienionych systemów plików, wszelkie operacje tworzenia kopii czy klonowania pomijają puste bloki. Operacje na nieobsługiwanych systemach plików odbywają się trybie pełnym, sektor po sektorze. Tworzoną kopię można zapisać na dysku lokalnym lub wysłać na serwer ssh, samba czy NFS.

Ograniczenia:

 • partycja/dysk docelowy musi być takiej samej wielkości lub większa niż źródło
 • brak obsługi kopii różnicowej/przyrostowej
 • brak możliwości tworzenia obrazu / klonowania w trybie online
 • brak obsługi RAID programowego/fake/firmware
 • z powodu ograniczeń formatu danych tworzonych kopii, nie jest możliwe ich przeglądanie czy odzyskanie pojedynczego pliku, chociaż jest to możliwe przy użyciu dodatkowych aplikacji i technik
 • brak możliwości przywrócenia danych zapisanych na kilku płytach CD/DVD

Narzędzie jest dostępne w postaci 5 obrazów ISO:

 1. Bazująca na Ubuntu wersja AMD64, przeznaczona dla 64bitowych procesorów (praktycznie wszystkie dostępne obecnie na rynku procesory. Obsługuje systemy z wieloma procesorami wielordzeniowymi. Edycja zalecana w przypadku konieczności korzystania z UEFI secure boot.
 2. Bazująca na Ubuntu wersja i386, która powinna uruchomić się na każdym procesorze. Wykorzystuje tylko jeden procesor i jeden jego rdzeń.
 3. Bazująca na Debianie i686-pae. Obsługuje systemy z wieloma procesorami wielordzeniowymi.
 4. Bazująca na Debianie wersja AMD64, przeznaczony dla 64bitowych procesorów. Obsługuje systemy z wieloma procesorami wielordzeniowymi.
 5. Bazująca na Debianie i486, która powinna uruchomić się na każdym procesorze. Wykorzystuje tylko jeden procesor i jeden jego rdzeń.

Clonezilla

Uwaga: Obraz ISO należy nagrać na płytę i z niej uruchomić komputer. Clonezilla może być także zainstalowana na nośniku USB. W tym celu wystarczy wypakować zawartość obrazu ISO na pamięć USB, a następnie uruchomić odpowiedni skrypt, który dokona niezbędnych zmian.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.