partner serwisu

Catzilla ALLBenchmark 1.2

Najnowsza wersja:Catzilla ALLBenchmark 1.4
Pobierz
System:
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
499 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
5257
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Finalna wersja powstałego w Polsce benchmarku dla PC-tów, znanego również jako Catzilla. ALLBenchmark powstał w kooperacji autorów ALLPlayera, Tomka Bagińskiego i Studia Platige Image oraz weteranów demo-sceny, a aktualnie twórców gier, grupy Plastic.

ALLBenchmark to benchmark testujący wszystkie podzespoły komputera, a w szczególności układ graficzny. Test pozwoli sprawdzić czy komputer poradzi sobie z najnowszymi grami komputerowymi na najwyższym poziomie ustawień, czy będzie można na nim bez przeszkód obejrzeć film HD.
Aby uzyskać jak najwyższe wyniki, przed rozpoczęciem testów należy wyłączyć wszystkie programy pracujące w tle, które mogą obciążać komputer. Sugerujemy także zainstalować wszystkie możliwe aktualizacje systemu Windows oraz najnowsze sterowniki dla karty graficznej, muzycznej i układu płyty głównej.

Autorzy przygotowali cztery zestawy ustawień, które zostały dostosowane do możliwości spotykanych na rynku konfiguracji sprzętowych:

  • KITTY – 576p (rozdzielczość 1024 x 576): dla netbooków i ultrabooków z minimum 256 MB pamięci karty graficznej,
  • CAT – 720p (rozdzielczość 1280 x 720 ): dla starszych i słabszych komputerów z minimum 512 MB pamięci karty graficznej,
  • TIGER – 1080p (rozdzielczość 1920 x 1080): dla większości współczesnych komputerów z minimum 1024 MB pamięci karty graficznej,
  • CATZILLA – 1440p (rozdzielczość 2560 x 1440): dla najwydajniejszych konfiguracji z 1024 MB pamięci karty graficznej.

Oprócz ustawień predefiniowanych dostępny jest tryb CUSTOM, w którym użytkownik może zmienić konfigurację zgodnie ze swoimi preferencjami.

Po przeprowadzeniu testu, otrzymamy ocenę naszej konfiguracji. Oznak (badge) jest tyle co dostępnych zestawów ustawień, a w każdej z nich przewidziano 3 poziomy. Ma to na celu łatwiejsze informowanie użytkownika o mocy posiadanego komputera, a dokładniej jego najważniejszych komponentów, czyli karty graficznej i procesora. Zdecydowanie łatwiej jest odnieść się do konfiguracji o wydajności TIGER poziomu 3-ciego, niż takiej która ma w tym teście 9000 punktów.

Po przeprowadzonej procedurze testowej oprócz wyników program przedstawi także sugestie co do konfiguracji oprogramowania oraz wymiany podzespołów komputera, by działał on szybciej i wydajniej. Uzyskane wyniki można przesłać do autorów, gdzie zostaną porównane z osiągniętymi z innymi użytkownikami. Proszę pamiętać, że przesyłanie wyników możliwe jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Dodatkowo możliwe jest sprawdzenie wydajności pod kątem wymagań minimalnych określonej gry. Docelowo każda z gier ma być certyfikowana za pomocą oznak, które pozwolą łatwiej zdecydować czy nasz sprzęt jest w stanie uruchomić daną grę na satysfakcjonujących nas ustawieniach.

PanSzczupak
2014.06.18, 11:49
Catzilla - Sprawdź czy uruchomisz najnowsze gry
(wersja: 1.2)
Catzilla ma unikalną wśród benchmarków funkcję testowania gier. Zanik kupisz - przetestuj wymagania gry za pomocą Catzilli - dostaniesz rekomendacje co wymienić aby niedużym kosztem zmodernizować swój sprzęt - więcej tutaj http://www.catzilla.com/pl/can-i-run-it-check-game
mrbrzydul
2014.06.18, 11:42
Jestem pod wielkim wrażniem !
(wersja: 1.2)
Zobaczcie koniecznie jak wygląda ten benchmark:

http://www.youtube.com/watch?v=XX8cvNM7WNQ
Testowanie tym narzędziem to prawdziwa przyjemność. Świetny produkt.
na stronie catzilla.com można utworzyć profil i wysłać wynik na toplistę, na overclockerski portal HWBOT albo na Facebooka.

Polecam, bo warto.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.