partner serwisu

CCleaner 5.00.5035 Beta

Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
4,92 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
8285
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Rozwojowa wersja niezwykle popularnego i skutecznego programu do optymalizacji pracy systemu, usuwania z dysku niepotrzebnych plików tymczasowych tworzonych przez Windows, czyszczenia pamięci podręcznej przeglądarek internetowych z prywatnych danych i innych.

Pierwsza wersja testowa nowego CCleanera prezentuje na unowocześniony interfejs użytkownika, gdyż aktualny ma już prawie 10 lat. Co prawda trudno znaleźć w nim rewolucyjne zmiany, bo pod względem funkcjonalności prezentuje się praktycznie tak samo jak w poprzedniej wersji, ale szata graficzna została dostosowana do aktualnie panujących na rynku trendów zapoczątkowanych przez system Windows 8. Taki ruch był świadomą decyzją autorów programu, gdyż nie chcieli oni zmuszać milionów użytkowników CCleaner-a do ponownej nauki obsługi aplikacji.

Jeśli chodzi o funkcjonalność to obecnie prezentuje się ona bez zmian. Znajdziemy tu moduł czyszczący dane przeglądarek internetowych (Internet ExplorerMozilla FirefoxGoogle ChromeOperaSafari, Chromium, SRWare Iron, Cyberfox, Rockmelt, Pale Moon oraz Netscape Navigator), Eksploratora Windows, systemu operacyjnego Windows oraz wielu innych programów np. Windows Media PlayereMuleGoogle Toolbar, Microsoft Office, NeroAdobe AcrobatWinRARWinAceWinZip, 7-Zip, WinampFoxit Reader oraz OpenOffice.

Kolejny moduł służy do kompleksowej optymalizacji rejestru systemowego, który wraz z użytkowaniem komputera rozrasta się do sporych rozmiarów, gdyż nie wszystkie programy podczas ich usuwania potrafią po sobie skutecznie posprzątać. CCleaner wyszuka wszystkie problematyczne wpisy, które odwołują się do nieistniejących już bibliotek współdzielonych, aplikacji obsługujących konkretny rodzaj plików, dźwięków, plików pomocy, czcionek, rozszerzeń ActiveX i wielu innych elementów, a następnie pozwoli użytkownikowi podjąć decyzję co ma zostać usunięte.

CCleaner

W zakładce narzędzia znajdziemy kilka wyspecjalizowanych funkcji, niejako duplikujących odpowiadające im mechanizmy systemu operacyjnego, ale tutaj zebrane w jednym miejscu oraz zaprezentowane w bardziej przyjazny dla oka oraz wygodniejszy w użyciu sposób. Możemy tam odinstalować wybrane programy, zdecydować jakie programy mają się uruchamiać przy starcie Windowsa, ale także podjąć podobną decyzję w przypadku wtyczek i dodatków do przeglądarek internetowych, wyłączyć zaplanowane zadania oraz rozszerzenia powłoki systemu, dokładające swoje elementy w menu kontekstowym. To także wygodna wyszukiwarka plików spełniających określone kryteria, moduł do zarządzania punktami przywracania systemu oraz dedykowane narzędzie do trwałego wymazywania danych z dysków za pomocą jednego z kilku dostępnych metod, w tym tych używanych przez agencje rządowe.

Z naszej bazy można pobrać również CCEnhancer, który rozszerza możliwości CCleanera, dodając obsługę ponad 450 aplikacji.

Uwaga: wersja beta przeznaczona jest dla zaawansowanych użytkowników i nie należy używać jej poza środowiskiem testowym

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.