partner serwisu

Baidu Antivirus 2015 5.4.3.148966

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
167 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware home
Liczba pobrań:
2607
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Darmowy program antywirusowy stworzony przez prężnie działającą na chińskim rynku firmę Baidu. Sercem aplikacji są trzy silniki zabezpieczające: 2 autorskie oraz dobrze znany Avira Antivirus Engine, a także moduły chroniące przed niebezpieczeństwami z internetu.

Jak każdy rasowy program antywirusowy, Baidu Antivirus zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym, monitorując pliki używane przez system operacyjny oraz inne aplikacje. Domyślnie za bezpieczeństwo odpowiada autorski skaner antywirusowy wspomagany przez Baidu Cloud Security Engine, czyli rozwiązanie korzystające z dobrodziejstw przetwarzania danych w chmurze. Dodatkowo autorzy przewidzieli możliwość użycia sprawdzonego silnika Avira, który po instalacji jest tylko używany do skanowania danych na żądanie. Nie zabrakło także ochrony nośników pamięci USB, które mogą być automatycznie skanowane zaraz po podłączeniu do komputera.

Oprócz wyżej wymienionych modułów, znajdziemy jeszcze kilka przydatnych podczas przeglądania internetu, które zapewnią nam bezpieczeństwo, a także zadbają o naszą prywatność np. wykrywając nieautoryzowane próby zrobienia zrzutu ekranu czy też odbioru obrazu z kamery internetowej, która jest obecnie standardem w każdym notebooku czy tablecie. Zaawansowani użytkownicy mogą dostosować działanie antywirusa do swoich potrzeb, korzystając z dość obszernego panelu konfiguracyjnego. Wbudowany terminarz pozwoli określić czas wykonywania automatycznych skanowań określonych obszarów, a moduł wykluczeń pozwoli zdefiniować pliki, foldery, a także adresy internetowe i inne, które mają być wyłączone z procesu skanowania.

Baidu Antivirus

Autorzy programu deklarują, że ich aplikacji można bez przeszkód jednocześnie używać z innym pakietem zabezpieczającym, co choć jest ciekawym rozwiązaniem, to raczej nie powinno być uskuteczniane, ze względu na potencjalnie negatywny wpływ na wydajność komputera. Ale to nie jedyna ciekawostka, jaka ukrywa się w Baidu Antivirus. Mamy tu na myśli Toolbox, w którym znajdziemy kilka wyspecjalizowanych modułów, realizujących określone zadania. Znajdziemy tam:

  • moduł usuwania złośliwych wtyczek przeglądarek internetowych
  • aplikację pozwalającą przetłumaczyć Baidu Antivirus na dowolny język
  • moduł naprawy systemu, pozwalający rozprawić się z typowymi problemami
  • moduł blokowania reklam, dzięki któremu pozbędziemy się niechcianych ogłoszeń, a strony będą wczytywać się szybciej
  • moduł chroniący przeglądarkę przed zmianą strony startowej przez nieautoryzowaną aplikację
  • specjalny tryb prywatny dla przeglądarki Internet Explorer
  • monitor ruchu sieciowego, który umożliwi podgląd w czasie rzeczywistym

Uwaga: podczas instalacji wymagane jest aktywne połączenie z internetem

borut
2014.12.18, 12:19
Lekki i skuteczny. Rewelacja za darmo!
(wersja: 2015 5.0.7.93901)
Korzystam z Baidu Antywirusa i jest bardzo dobry, jak nie najlepszy wśród darmowych. Jak ktoś potrzebuje sprawnego AV to polecam. Nie zamula komputera!!!
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.