partner serwisu

Avira Free Antivirus 2017 15.0.23.58

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
227 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware home
Liczba pobrań:
106970
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Program antywirusowy oferujący aktywną ochronę przed zagrożeniami. Charakteryzuje się wysoką wykrywalnością różnego rodzaju szkodników oraz w porównaniu z konkurencyjnymi rozwiązaniami tego typu, niższymi wymaganiami sprzętowymi.

Avira to jeden z chętniej wybieranych darmowych antywirusów. Jest znana ze swojej skuteczności oraz małego zapotrzebowania na zasoby, co znajduje uznanie wśród użytkowników zwłaszcza starszych komputerów. Dobrego wrażenia nie jest nawet w stanie zepsuć fakt, że po mimo długoletniej dostępności na rynku oraz tego, że jest ona tworzona u naszego zachodniego sąsiada, nadal nie doczekaliśmy się polskojęzycznej wersji programu. Trudno jednak uznać to za wadę w przypadku rozwiązania zapewniającego przede wszystkim solidną ochronę w czasie rzeczywistym, obejmującą monitorowanie plików, procesów i pamięci, oraz prosty w obsłudze skaner na żądanie. Standardowo program nie oferuje skanowania poczty elektronicznej, ale po włączeniu skanowania plików podczas zapisu i odczytu skrzynki programów pocztowych są sprawdzane.

Chociaż w głównym oknie aplikacji znajdziemy wyszczególniony moduł zapory sieciowej, to służy on tylko do aktywacji i dezaktywacji systemowego rozwiązania, które do skutecznych nie należy. Do ciekawostek należy zaliczyć oferowane funkcje ochrony i monitoringu pociech w sieciach społecznościowych, oraz zdalnej blokady telefonu pod kontrolą systemu Android, oczywiście po uprzedniej instalacji odpowiedniej aplikacji. Użycie każdej z powyższych funkcjonalności wymaga założenia konta w dodatkowych usługach oferowanych przez firmę Avira. O zaletach powyższych rozwiązań, a zwłaszcza pierwszego nie trzeba chyba przekonywać, gdyż w dobie sieci społecznościowych monitorowanie internetowych poczynań i znajomości naszych latorośli będzie niezwykle przydatne.

Avira Free Antivirus

Wraz z antywirusem instalowane są rozszerzenia dla przeglądarek. Avira Browser Safety  to dodatek ostrzegający nas w przypadku odwiedzenia niebezpiecznej witryny internetowej, a także informujący o śledzących nas elementach stron internetowych i reklamach, które następnie pozwala zablokować. Avira SafeSearch natomiast to zamiennik domyślnej usługi wyszukiwania na bardziej bezpieczną. Jej bazą jest wyszukiwarka Google, ale wyniki przez nią zwrócone, przed zaprezentowaniem użytkownikowi są przepuszczane przez serwery Aviry, gdzie następuje ich dokładna weryfikacja i blokowanie tych niebezpiecznych.

Uwaga: podczas instalacji wymagane jest aktywne połączenie z internetem

2012.11.10, 20:25
Fajny ale szkoda że nie po polsku
(wersja: 13.0.0.2735)
Antywirus ma dobre wyniki i dobrą opinie ale zapomnieli o polskich klientach
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.