partner serwisu

Audacity 2.1.3

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
25,3 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
64079
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Prosta w obsłudze, lecz posiadająca bardzo duże możliwości aplikacja, służąca do nagrywania (wliczając do tego konwersję z dźwięku analogowego, pochodzącego np. z kaset magnetofonowych czy płyt winylowych, do cyfrowego) i edycji dźwięku. Przyda się zarówno początkującym użytkownikom np. do tworzenia dzwonków MP3, jaki i zaawansowanym użytkownikom przy poważniejszej obróbce nagrań dźwiękowych.

Pliki audio, które zostaną nagrane (aplikacja oferuje nagrywanie z częstotliwością próbkowania do 96 kHz) bądź zimportowane do programu, mogą być niemalże w dowolny sposób modyfikowane (z możliwością nieograniczonego cofania zmian). Audacity obsługuje mechanizm „przeciągnij i upuść”, (drag-and-drop), pozwalający w łatwy sposób otworzyć nagrania, które chcemy edytować. Obsługiwane przez aplikację (w obie strony, czyli zarówno przy ich odczycie, jak i zapisie) typy plików to WAV, .AIFF, .OGG, .FLAC, .MP3 (choć aby wyeksportować dźwięk do tego formatu, należy pobrać dodatkowe biblioteki; najlepiej wybrać darmowe LAME MP3, dostępne do pobrania z naszej strony). Dodatkowo istnieje możliwość eksportu nagrań do formatów AC3, AMR, M4A (AAC), MP2 oraz WMA.

Audacity - obsługiwane formaty

Po wczytaniu nagrania aplikacja oferuje wiele różnorodnych narzędzi przeznaczonych do modyfikacji ścieżki dźwiękowej. Można ją kopiować, dzielić na mniejsze części, wycinać wybrane fragmenty i dowolnie przesuwać w czasie. Oprócz takich podstawowych operacji można wykonywać oczywiście nieco bardziej zaawansowane, takie jak np. kontrola prędkości i tempa utworu, usuwanie szumów, korekcja tonów, normalizacja, podbicie basów czy zwiększenie lub zmniejszenie głośności. Audacity pozwala także na skorzystanie z efektów specjalnych, wśród których można wymienić m.in. kompresor, echo, stukot, odwrócenie czy efekt Wahwah. Dodatkową funkcjonalność można uzyskać, instalując zewnętrzne wtyczki LADSPA, nyquist oraz VST.

Audacity - interfejs

Dzięki możliwości pracy na wielu ścieżkach audio można łatwo nakładać lub dodawać do siebie kolejne pliki dźwiękowe. Przy eksportowaniu, jeśli tylko wybrany przez nas format na to pozwala, można zapisać dany utwór jako wielokanałowy (w tym oczywiście także stereo). Wielokanałowy może być też nagrywany dźwięk – aplikacja umożliwia nagrywanie do 16 kanałów jednocześnie.

Program posiada konfigurowalny tryb spektogramu, narzędzia rysujące do zmiany próbek. edytor obwiedni, generator pozwalający na stworzenie m.in. ciszy, świergotu, szumu oraz brzdęknięcia struny, a także analizator częstotliwości. Pozwala też na utworzenie widma dźwięku, a także na eksport do pliku tekstowego informacji p amplitudzie i częstotliwości danej ścieżki audio.

2011.06.16, 08:54
program do dzwonków mp3
(wersja: 1.3.12 RC5)
program audacity jest darmowym i dobrym programem do tworzenia dzwonków mp3 np do telefonu . ponieważ posiada wiele elementów które przydają się do przecinania ,wklejania i edytowania danego utworu. posiada także dużą ilość opcji które można pobrać dodatkowo w dodatkowych pluginach którymi za pomocą można stworzyć użyteczny i praktyczny program do obróbki muzyki dla początkujących
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.