partner serwisu

AnyDesk Free 3.3.1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
1,70 MB
Wersja przenośna:
tak
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware home
Liczba pobrań:
3942
Średnia ocena:
Twoja ocena:

AnyDesk to innowacyjny klient zdalnego pulpitu, charakteryzujący się wysoką płynnością i jakością przesyłanego obrazu, umożliwiający pracę na komputerze, do którego nie mamy fizycznego dostępu, a możemy się z nim połączyć przez sieć lokalną lub internet.

Autorzy AnyDesk postanowili zmienić skostniały rynek aplikacji służących do zdalnej pracy. Porzucili dotychczas stosowane techniki (X11, RDP, VNC) oraz metody przeznaczone do zapisu zdjęć i wideo (JPEG, H.264). Owocem ich prac jest wyspecjalizowany kodek DeskRT, wykorzystujący schematy występujące w graficznych interfejsach użytkownika (duże jednobarwne obszary, powtórzenia elementów itd.), co w finalnym efekcie pozwala dostarczyć wysokiej jakości, płynny obraz bez niekomfortowych opóźnień. Specjalistyczny kodek to nie wszystko. Technologia, która jest sercem AnyDesk jest bardzo zintegrowana z systemem operacyjnym oraz mocno zoptymalizowana jeśli chodzi o wykorzystanie sprzętu.

Przesyłanie obrazu wymaga przetworzenia dużej ilości danych, a co za tym idzie należało zminimalizować operacje na pamięci. Dlatego też rozwiązanie to nie korzysta ze standardowych komponentów i bibliotek, gdyż niezbędne dane są pobierane bezpośrednio z pamięci GPU. Nie bez znaczenia jest również fakt, że program potrafi zrobić dobry użytek z procesorów wielordzeniowych, co bardzo pozytywnie wpływa na wydajność, zwłaszcza gdy na komputerze gospodarzu uruchomiona jest wymagająca aplikacja 3D, odtwarzacz wideo czy narzędzie do obróbki obrazu. Co prawda, obniży to wydajność wykonywanych operacji, ale znacząco podniesie komfort pracy na zdalnej maszynie.

Nawiązanie połączenia nie wymaga konfiguracji sieci, czy przebijania się przez ustawienia zapory ogniowej i innych aplikacji zabezpieczających. Wystarczy uruchomić aplikację na obu komputerach, wprowadzić dane niezbędne do nawiązania połączenia i po chwili cieszyć się wydajną pracą na zdalnej maszynie. Połączenie jest bezpieczne, chronione szyfrowaniem TLS1.2, używanym również przez bankowość online. Dzięki DeskRT uzyskanie 60 klatek na sekundę przy równie niskim opóźnieniu rzędu 60 milisekund (w przypadku sieci lokalnych) jest rzeczą normalną. W przypadku połączeń poza siecią LAN do uzyskania bardzo dobrych osiągów, zwłaszcza jeśli mówimy o pracy z typowymi aplikacjami np. pakietem biurowym, wystarczy nawet 100 kB / sekundę. AnyDesk to także możliwość wspólnej pracy na zdalnym komputerze, gdzie każdy z podłączonych użytkowników dysponuje własnym kursorem, co pozwala na wykonywanie więcej niż jednej operacji jednocześnie, a także umożliwia łatwą komunikację i wskazywanie istotnych rzeczy.

Aktualnie narzędzie jest dostępne tylko w wersji podstawowej, która jest bezpłatna do okazjonalnego użytku prywatnego. Autorzy w niedługim czasie planują udostępnić bardziej rozbudowane edycji swojego produktu, przeznaczone dla użytkowników firmowych, profesjonalistów oraz korporacji. Głównymi różnicami pomiędzy edycjami są: liczba jednocześnie obsługiwanych sesji, możliwość utworzenia własnego, łatwego do zapamiętania aliasu AnyDesk, będącego jednocześnie unikalnym adresem połączeniowym, własna nazwa zamiast aliasu, protokołowanie sesji, interfejs REST, funkcje administratora a także możliwość odłączenia się od infrastruktury serwerowej producenta. Oprogramowanie można nabyć za jednorazową opłatą, co gwarantuje ważność licencji przez przynajmniej 6 lat, lub w wariancie abonamentu rocznego.

AnyDesk

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.