partner serwisu

Android L - razor (Nexus 7 wifi) Developer Preview

Pobierz
System:
Android
Język:
angielski
Rozmiar:
422 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2183
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Testowa (poglądowa) wersja systemu Android dla urządzeń Gogole Nexus 7 wifi. Przeznaczona jest głownie dla programistów (w celu zapoznania się z nowościami i zmianami).

Android L Preview - razor (Nexus 7 wifi) jest najnowszą wersją systemu Android firmy Google, przeznaczoną dla tabletów Nexus 7 (ale tylko w wersji WiFi, nie LTE). Obraz dla smartfona Nexus 5 znajduje się tutaj.

Uwaga: Android L nadal jest w fazie rozwoju. Udostępniona wersja jest wersją poglądową nie zawierającą jeszcze wszystkich funkcji i aplikacji. Oznacza to, że system nie nadaje się do codziennego użytku – może zawierać dużo błędów i być niestabilny. Również nazwa nowej wersji systemu nie jest jeszcze znana, a przedstawiona jest nazwą roboczą.

Android L zawiera szereg zmian i usprawnień, wśród których najważniejsze to: przejście ze środowiska uruchomieniowego Dalvik na ART (co przyspiesza uruchamianie i działanie aplikacji), Project Volta będący szeregiem optymalizacji mających zapewnić zauważalnie mniejsze zużycie energii (czyli dłuższą pracę na baterii), Android Extension Pack odpowiadający za jakość grafiki (głównie w grach) dzięki lepszemu wykorzystaniu procesora graficznego,  ulepszone zarządzanie pamięcią (przyspieszające uruchamianie i działanie aplikacji), szereg zmian w interfejsie graficznym (np. sposób przełączania między aplikacjami), zmiany w systemie powiadomień (m.in. nowy rodzaj: dymki), czy tryb niskiego zużycia energii (przydatny w sytuacjach wyładowania baterii).

Wersja instalacyjna systemu Android L udostępniona została głównie dla programistów, aby już teraz mogli zapoznać się z nowościami i zmianami w tym systemie, oraz przygotowali przed premierą aktualizacje aplikacji (jeśli okażą się potrzebne). Jednak możliwość pobrania i instalacji dostępna jest dla wszystkich zainteresowanych. Dodatkowe informacje dotyczące instalacji przedstawił nasz redakcyjny kolega w swoim wpisie na blogu.

Uwaga: Instalacja tej wersji systemu Android L wiąże się z przywróceniem smartfona do ustawień fabrycznych, a co za tym idzie do utraty wszystkich danych. Przed instalacją należy zadbać o wykonanie kopii zapasowej ważnych plików, danych i ustawień.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.