partner serwisu

Android L - hammerhead (Nexus 5) Developer Preview

Pobierz
System:
Android
Język:
angielski
Rozmiar:
431 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
2170
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Najnowsza, ale jeszcze testowa (poglądowa) wersja systemu operacyjnego Android firmy Google, przeznaczona głównie dla programistów (w celu zapoznania się ze zmianami i nowymi możliwościami systemu).

Android L Developer Preview - hammerhead (Nexus 5) jest najnowszą wersją systemu Android firmy Google, przeznaczoną dla smartfonów Nexus 5. Obraz dla tabletu Nexus 7 wifi znajduje się tutaj.

Uwaga: Android L nadal jest w fazie rozwoju. Udostępniona wersja jest wersją poglądową nie zawierającą jeszcze wszystkich funkcji i aplikacji. Oznacza to, że system nie nadaje się do codziennego użytku – może zawierać dużo błędów i być niestabilny. Również nazwa nowej wersji systemu nie jest jeszcze znana, a przedstawiona jest nazwą roboczą.

System we wczesnej fazie rozwoju został udostępniony programistom, aby mogli zapoznać się z jego nowymi możliwościami. Pobrać i zainstalować obraz może każdy użytkownik posiadający smartfon Google Nexus 5. Dodatkowe informacje na temat instalacji przedstawił nasz redakcyjny kolega w tym tekście.

Najważniejsze zmiany w systemie Android L to:

  • środowisko uruchomieniowe ART, zastępujące Dalvik i zwiększające szybkość działania aplikacji
  • ulepszone zarządzanie pamięcią, mające przyspieszyć i usprawnić działanie aplikacji
  • Project Volta – szereg optymalizacji  mających na celu zauważalne wydłużenie pracy urządzenia na baterii (powodujących zmniejszenie jej zużycia), między innymi przez zmianę polityki uruchamiania procesów działających w tle
  • Android Extension Pack – obsługa dodatkowych funkcji procesora GPU (graficznego), które znacząco wpływają na jakość i szybkość generowania grafiki np. w grach
  • ulepszony system powiadomień (w tym system powiadomień w „dymkach”)
  • zmiany w interfejsie graficznym systemu (w tym sposób przełączania między aplikacjami)
  • tryb niskiego użycia energii, przydatny w sytuacjach, gdy akumulator jest prawie rozładowany

Uwaga: Instalacja tej wersji systemu Android L wiąże się z przywróceniem smartfona do ustawień fabrycznych, a co za tym idzie do utraty wszystkich danych. Przed instalacją należy zadbać o wykonanie kopii zapasowej ważnych plików, danych i ustawień.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.