partner serwisu

Android-x86 9.0 RC2 (Pie)

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Android
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
294 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
50791
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Port popularnego systemu operacyjnego Google na urządzenia z procesorami x86. Celem projektu jest umożliwienie uruchomienia w pełni działającego systemu Android na urządzeniach innych niż te z procesorami ARM.

Android-x86 powstał początkowo jako projekt oferujący łatki do systemu Android (przeznaczonego na procesory ARM) umożliwiające pełną zgodność z procesorami x86. W krótkim czasie programiści zorientowali się, że mogą zrobić o wiele więcej i zamiast samych łatek zaoferowali możliwość pobrania pełnego zmodyfikowanego kodu systemu operacyjnego, a nawet gotowe obrazy płyt do uruchomienia lub instalacji.

Urządzeniem, z myślą o którym powstał i jest rozwijany projekt, jest Asus EEE PC/Laptop. Dodatkowo system testowany jest z urządzeniami Viewsonic Viewoad 10, Dell Inspirion Mini Duo, Samsung Q1U, Viliv S5 i Lenovo Thinkad x61 Tablet. Nie wyklucza to oczywiście działania na innych komputerach – system powinien się uruchomić na większości z nich, jednak ze względu na konieczność dostosowywania sterowników, niektóre urządzenia mogą nie działać poprawnie lub w ogóle się nie uruchomić.

Aplikacje dla systemu Android mogą korzystać z tzw. kodu pośredniego (uruchamianego w maszynie wirtualnej Dalvik) lub kodu natywnego, wykonywanego bezpośrednio w systemie operacyjnym. Android-x86 umożliwia uruchomienie jedynie tych pierwszych - jeśli choć część kodu jest natywna, program nie uruchomi się, lub nie będzie działać poprawnie, ponieważ skompilowany jest dla procesorów ARM. Ogranicza to znacznie liczbę możliwych do uruchomienia aplikacji, choć niektórzy programiści wypuszczają je również w wersjach na procesory x86.

Uwaga: Jest to wersja kandydująca do finalnej, jednak nie ma statusu wersji stabilnej. Port jest sukcesywnie rozwijany przez programistów i poprawiane są błędy.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.