partner serwisu

Allway Sync 15.3.1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 98
Windows Me
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
7,26 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware home
Liczba pobrań:
774
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Niewielki program, umożliwiający tworzenie kopii zapasowej naszych danych poprzez synchronizację plików między wybranymi przez nas lokalizacjami.

Synchronizacja w Allway Sync polega w głównej mierze na porównywaniu plików, znajdujących się we wskazanych przez nas folderach. Podczas szybkiej analizy program decyduje które pliki należy skopiować (ponieważ nie ma ich w lokalizacji docelowej), a które nadpisać (dane pliki znajdują się już w danym katalogu, ale są starsze, niż pliki w folderze wskazanym jako źródłowy)

Istnieje możliwość ustawienia dowolnego sposobu synchronizacji. Można synchronizować zarówno w obie strony (wówczas pliki będą kopiowane zarówno z jednego miejsca, jak i z drugiego), jak i w jedną (wówczas jedna z lokalizacji będzie źródłem, a druga lokalizacją docelową). Ponadto program pozwala na ustawienie automatycznej synchronizacji, której parametry możemy swobodnie modyfikować - może to być np. kopiowanie plików na zewnętrzny dysk twardy w momencie jego podłączenia do komputera, lub też cykliczne kopiowanie plików, nad którymi aktualnie pracujemy, do folderu znajdującego się na drugim dysk twardy.

Warto dodać, że Allway Sync obsługuje praktycznie każdy system plików (FAT, NTFS, SAMBA, Netware, X-Drive, CDFS, UDF i więcej). Umożliwia też synchronizację plików z jednym z popularnych dysków internetowych (OneDrive, Google Drive, DropBox itp.).

Program jest bardzo łatwy w obsłudze, choć przygotowanie zadania zaawansowanej synchronizacji wymaga nieco główkowania przy uwzględnianiu wszystkich możliwych czynników, jednak i to nie powinno sprawić nikomu większego kłopotu.

Uwaga: darmowa wersja jest przeznaczona do użytku domowego i pozwala na synchronizację 40 000 plików w ciągu 30 dni.

Uwaga: wersję portable należy po pobraniu zainstalować na nośniku, z którego chcemy, aby była ona uruchamiana (np. pendrive czy karta pamięci)

Allway Sync

2014.06.24, 20:08
Sądzę...
(wersja: 14.1.7)
Ja osobiście uzywam Allway Sync już od jakiegoś czasu i bardzo sobie go chwalę :-) Przez jakiś czas szukałem programu, który umożliwiłby (w łatwy sposób) synchronizację danych między komputerem (z wyłączeniem niektórych folderów) a zewnętrznym dyskiem twardym.
Kwestię ograniczenia do 40 000 plików można łatwo obejść - wystarczy przestawić datę o miesiąc lub dwa do przodu. Oczywiście kłopoty zaczną się wówczas, gdy zapomnimy ją ustawić z powrotem albo ustawimy ją dopiero po kilku dniach, wcześniej tworząc nowe pliki oraz modyfikując istniejące, i będziemy synchronizować po raz kolejny...
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.