partner serwisu

AirDroid 3.2.1.1

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 10 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
12,8 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
845
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Zaawansowana aplikacja na komputery stacjonarne oraz dostępna z poziomu przeglądarki internetowej, która w połączeniu z programem dostępnym na urządzenia pod kontrolą systemu Android, umożliwia wygodną kontrolę smartfona, zarządzanie kontaktami, wymianę plików, instalowanie nowych aplikacji, odbieranie i odpisywanie na SMS-y, oraz wiele innych funkcji.

W dobie posiadania kilku urządzeń mobilnych oraz pracy na komputerze, jednoczesne śledzenie kilku ekranów w poszukiwaniu istotnych powiadomień jest nieco uciążliwe. Ciekawą propozycją na rozwiązanie powyższego problemu jest aplikacja AirDroid, dedykowana urządzeniom pod kontrolą systemu Android. Umożliwia ona zdalny dostęp do wielu funkcji urządzenia przez aplikację webową uruchomioną w przeglądarce internetowej, lub za pomocą dedykowanego klienta na komputery osobiste z systemem Windows lub Mac OS X.

Po instalacji aplikacji zarówno na smartfonie oraz komputerze, zalogowaniu się kontem użytkownika, program pozostaje w ukryciu prezentując tylko powiadomienia o nadchodzących komunikatach z upoważnionych aplikacji, SMS-ach i połączeniach telefonicznych. Po odebraniu powiadomienia możliwe jest natychmiastowa odpowiedź prosto z komputera. Wywołanie aplikacji z zasobnika systemowego przywoła właściwe okno programu, gdzie za pomocą myszy i klawiatury przeprowadzimy edycję kontaktów, wymienimy pliki ze smartfonem, oraz wykonamy wiele innych czynności, w czasie zdecydowanie krótszym niż na urządzeniu.

Unikalną funkcją programu jest AirMirror (tylko premium) czyli przeniesienie zawartości ekranu smartfona na pulpit komputera. Dzięki temu można uruchomić praktycznie każdą aplikację i kontrolować ją z poziomu komputera za pomocą myszy i klawiatury.

Uwagi:

  • do działania niektórych funkcji np. AirMirror, niezbędne będzie zainstalowanie odpowiedniej wtyczki na urządzeniu lub jego zrootowanie; listę certyfikowanych urządzeń (obsługiwanych za pomocą wtyczki) można znaleźć na stronie producenta.
  • mobilny klient w darmowej wersji posiada ograniczenie transferu 200MB na miesiąc; ograniczenie to odnosi się tylko i wyłącznie komunikacji z udziałem serwerów AirDroid, dlatego też należy zadbać by, o ile to możliwe, komunikacja odbywała się w trybie lokalnym
  • wersja premium oprócz braku powyższego ograniczenia oferuje dodatkowe funkcje np. możliwość prowadzenia rozmów przy użyciu mikrofonu i głośników/słuchawek będących na wyposażeniu komputera, czy funkcję AirMirror.
  • do korzystania z aplikacji niezbędne jest założenie konta użytkownika lub zalogowanie się przy użyciu konta z serwisu Google+, Facebook, lub Twitter.
  • wersja webowa oraz dedykowany klient dla komputerów osobistych różnią się siebie funkcjonalnością, dlatego zachęcamy do zapoznania się z obydwoma edycjami programu.

AirDroid

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.