partner serwisu

Adobe Reader 11.0.19

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Język:
polski
Rozmiar:
37,2 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
134936
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Oficjalna aplikacja Adobe, służąca do przeglądania i drukowania dokumentów elektronicznych, zapisanych w formacie PDF (Portable Document Format), stworzonym właśnie przez Adobe. 

Format ten stał się w ciągu ostatnich lat standardowym sposobem zapisu publikacji elektronicznych. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż dokumenty, które zostały zapisane jako PDF, zachowują oryginalny wygląd, nadany przez autora (czcionki, grafika, rozmieszczenie elementów, kolorystyka), oraz, w przypadku kiedy nie zawierają elementów rastrowych (czyli grafik w większości używanych formatów), pozwalają skalować się bez jakiejkolwiek utraty jakości. Dzięki temu możemy drukować bez obaw o to, co ukaże się naszym oczom na zadrukowanym papierze.

Program działa jako samodzielna aplikacja oraz integruje się z przeglądarkami internetowymi pozwalając na czytanie w przeglądarce dokumentów PDF pobieranych z internetu, bez konieczności wyszukiwania ich na dysku twardym użytkownika.

Dokumenty można w dowolny sposób powiększać i pomniejszać, dostosowując ich wielkość do albo do naszych potrzeb, albo do rozmiarów ekranu. Istnieje też możliwość wyświetlania obok siebie dwóch stron jednocześnie. Ich przeglądanie ułatwia m.in. możliwość wyboru konkretnej strony z widoku miniatur, a także opcja przeszukiwania dokumentu pod kątem podanej przez nas frazy.

Adobe Reader - dwie strony

Do przeglądanych plików możemy dodawać w bardzo prosty sposób własne komentarze, notatki tekstowe oraz dźwiękowe, a także rysunki czy podkreślenia. Przydaje się to np. podczas recenzowania lub korekty różnego rodzaju tekstów, gdy nie posiadamy ich edytowalnej wersji. Nasze notatki są zapisywane wraz z plikiem .PDF, dlatego też mogą być przekazywane i odczytywane przez wszystkich, którzy korzystają z Adobe Readera. Warto wspomnieć, że do tych dokumentów, które będą przesyłane dalej, można dodać własny podpis cyfrowy.

Adobe Reader - komentarze

Aplikacja posiada możliwość wykonania zdjęcia wybranego przez nas obszaru dokumentu. Istnieje też funkcja odczytu tekstu na głos (choć niestety, lektor jest tylko angielski, dlatego próby użycia go z polskim tekstem przynoszą raczej komiczne rezultaty), a także sprawdzania pisowni z wykorzystaniem dostępnych słowników (wśród których znajduje się także polski słownik). W przypadku plików zawierających zagnieżdżone w nich multimedia (np. nagrania dźwiękowe czy filmy) program bardzo dobrze radzi sobie z ich odczytem. Nie trzeba dzięki temu sięgać do zewnętrznych odtwarzaczy mediów. Podobnie dobrze Adobe Reader otwiera dokumenty zawierające formularze, pozwalając na ich łatwe wypełnianie.

Tryb chroniony, w którym domyślnie jest uruchamiany program, zapewnia użytkownikom dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Powoduje on, że dokumenty zawierające złośliwy kod nie są w stanie uruchamiać żadnych plików wykonawczych ani zapisywać danych w folderach systemowych lub rejestrze systemowym. W przypadku wykupienia przez nas odpowiedniej usługi, aplikacja pozwala na eksport plików .PDF do jednego z formatów obsługiwanych przez popularne programy biurowe.

Najnowsza wersja Adobe Readera jest przeznaczona dla komputerów o przynajmniej średniej wydajności. Starsze, wolniejsze maszyny mogą mieć kłopoty, zwłaszcza przy otwieraniu plików .PDF dużych rozmiarów. Dla nich lepsza będzie starsza wersja, która jest dostępna do pobrania z naszej strony. 

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.