partner serwisu

Adobe Reader 9.5

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
32,0 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
33933
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Oficjalna aplikacja Adobe, służąca do przeglądania i drukowania dokumentów elektronicznych, zapisanych w formacie PDF (Portable Document Format), stworzonym właśnie przez Adobe. Starsza wersja programu działa szybciej na komputerach o mniejszej mocy obliczeniowej.

Format ten stał się w ciągu ostatnich lat standardowym sposobem zapisu publikacji elektronicznych. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, iż dokumenty, które zostały zapisane jako PDF, zachowują oryginalny wygląd, nadany przez autora (czcionki, grafika, rozmieszczenie elementów, kolorystyka), oraz, w przypadku kiedy nie zawierają elementów rastrowych (czyli grafik w większości używanych formatów), pozwalają skalować się bez jakiejkolwiek utraty jakości. Dzięki temu możemy drukować bez obaw o to, co ukaże się naszym oczom na zadrukowanym papierze.

Program działa jako samodzielna aplikacja oraz integruje się z przeglądarkami internetowymi pozwalając na czytanie w przeglądarce dokumentów PDF pobieranych z internetu, bez konieczności wyszukiwania ich na dysku twardym użytkownika.

Dokumenty można w dowolny sposób powiększać i pomniejszać, dostosowując ich wielkość do albo do naszych potrzeb, albo do rozmiarów ekranu. Istnieje też możliwość wyświetlania obok siebie dwóch stron jednocześnie. Ich przeglądanie ułatwia m.in. możliwość wyboru konkretnej strony z widoku miniatur, a także opcja przeszukiwania dokumentu pod kątem podanej przez nas frazy. 

Adobe Reader 9 - screen

Aplikacja posiada możliwość wykonania zdjęcia wybranego przez nas obszaru dokumentu. Istnieje też funkcja odczytu tekstu na głos (choć niestety, lektor jest tylko angielski, dlatego próby użycia go z polskim tekstem przynoszą raczej komiczne rezultaty), a także sprawdzania pisowni z wykorzystaniem dostępnych słowników (wśród których znajduje się także polski słownik). W przypadku plików zawierających zagnieżdżone w nich multimedia (np. nagrania dźwiękowe czy filmy) program bardzo dobrze radzi sobie z ich odczytem. Nie trzeba dzięki temu sięgać do zewnętrznych odtwarzaczy mediów.

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.