partner serwisu

AbleWord 3.0

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Windows 8 (x32, x64)
Windows 8.1 (x32, x64)
Język:
angielski
Rozmiar:
3,47 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
3991
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Niewielki, darmowy edytor tekstu, mogący z powodzeniem zastąpić systemowego WordPada, a w niektórych przypadkach nawet Worda, a to dzięki poprawnej obsłudze formatów .DOC oraz DOCX. Dodatkowo aplikacja posiada możliwość edycji oraz tworzenia plików .PDF.

Interfejs aplikacji jest bardzo przejrzysty i pozwala na łatwy dostęp do najważniejszych funkcji. Możemy bez problemu m.in. wstawić tabelę, pole tekstowe czy grafikę, uzyskać dostęp do statystyk dokumentu (liczby akapitów, słów oraz znaków), odszukać dany wyraz czy po prostu sformatować tekst w taki sposób, jaki jest nam potrzebny. W tworzonym przez nas dokumencie mogą znaleźć się też nagłówek i stopka, a także numery stron. W razie potrzeby można skorzystać z podglądu wydruku.

Program bez problemu otwiera teksty w formacie .DOCX, .DOC, .RTF, TXT, .HTML oraz .PDF. Ten ostatni format (jeśli tylko dany plik posiada zagnieżdżony w nim tekst) możemy także w bardzo łatwy sposób edytować – wystarczy wybrać jeden z takich dokumentów i otworzyć go w programie. Po jego załadowaniu możemy korzystać ze wszystkich dostępnych dla pracy z tekstem funkcji, czyli np. zmiany kroju oraz rozmiarów pisma, przemieszczania grafik i pól tekstowych, dodawania nowych obiektów w treści. Gdy zakończymy już pracę, bez problemu zapiszemy plik w takim samym formacie (.PDF). Cały proces przebiega w niezwykle prosty sposób, dzięki czemu poradzi sobie z nim nawet początkujący użytkownik komputera.

Pewną wadą programu może być niemożliwość sprawdzania pisowni (posiada on tylko angielski słownik), jednak w zestawieniu z zaletami i możliwościami aplikacji jest to tylko niewielki minus. Jego licencja pozwala na bezpłatne użytkowanie zarówno w domu, jak i w firmie, co czyni z niego bardzo dobre narzędzie dla wszystkich, zwłaszcza w kwestii edycji plików .PDF.

AbleWord

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.