partner serwisu

AIDA64 Extreme Edition 1.80.1450

Pobierz
System:
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
12,2 MB
Autor:
Data aktualizacji:
Licencja:
trial
Liczba pobrań:
18378
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Zestaw narzędzi usprawniających diagnostykę i benchmarkowanie komputerów. Zapewnia szeroki zakres funkcji pomocny w podkręcaniu, testowanie, monitorowanie oraz diagnozowanie problemów ze sprzętem. Oferuje unikalne testy oceniające wydajność procesora, pamięci oraz dysków twardych.

W związku z stale zwiększającą się popularnością systemów 64-bitowych, główny nacisk położono na implementacje 64-bitowych benchmarków. Dostępne są testy pamięci RAM oraz pamięci podręcznej, analizujące przepustowość i opóźnienia pamięci systemu. Testy procesorów korzystają ze wszystkich dostępnych zestawów specjalnych instrukcji (MMX, 3DNow! i SSE) oraz wykorzystują do 32 rdzeni procesora. W przypadku procesorów i systemów 32-bitowych wszelkie testy dostępne są również w tej wersji. Test dysków twardych pozwoli zmierzyć prędkość transferu dysków twardych, ssd, napędów optycznych i wszelkich nośników opartych na pamięci flash.

Testy to nie wszystko - obsługa ponad 150 różnych sensorów pozwoli kontrolować temperaturę, napięcia, prędkość obrotów i pobór energii. Możliwość ustalenia własnych progów alarmowych monitorowanych parametrów pozwoli wykryć i zapobiec przegrzaniu komponentów czy awarii wentylatora. Wszystkie odczytane wartości mogą być wyświetlane jako ikony w zasobniku systemowym, panelu OSD, gadżecie czy na ekranie LCD klawiatur G15/G19 firmy Logitech. Nie zapomniano o logowaniu do pliku czy eksporcie do zewnętrznych programów takich jak RivaTuner.

To także dokładne informacje na temat poszczególnych komponentów komputera. Wyspecjalizowane moduły wyświetlą wszelkie dane na temat płyty głównej, modułów pamięci RAM, procesorze, karcie graficznej, dyskach twardych i napędach optycznych. Osobny moduł wyświetli informacje o używanym systemie operacyjnym, zainstalowanym oprogramowaniu, jego licencjach, aplikacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo czy ustawieniach systemowych.

Okres testowy: 30 dni.

Uwaga: drugi link prowadzi do wersji przenośnej, nie wymagającej instalacji.

Zmiany:

  • dodano SensorPanel (panel z sensorami)
  • dodano obsługę nadchodzących procesorów AMD Bulldozer i Llano
  • dodano zoptymalizowane benchmarki 64-bitowe FMA4 i XOP oraz test stabilności systemu
  • zoptymalizowano benchmarki dla procesorów VIA QuadCore
  • obsługa dysków SSD Intel 320, Intel 510, OCZ Vertex 3, Samsung PM810
  • informacje o GPU dla AMD RadeonHD 6970M, nVIDIA GeForce GTX 560M
  • dodano obsługę Rivatuner OSD Server

AIDA64 Extreme Edition

Brak opinii do tego pliku. Dodaj pierwszą opinię.
2018.04.02, 13:41
Rzadko kiedy się czepiam anglojęzycznych slow w polskich zdaniach, bo świetnie rozumiem ze pod koniec tygodnia każdy się cieszy z nadchodzącego weekendu. No ale k...urde 'benchmarkowanie komputerów' seeerio? Bez przesady.