partner serwisu

2+2 2.2

Pobieranie tego pliku jest realizowane* przez serwis:
Pobierz
*Zaloguj się, aby pobrać bezpośrednio z serwisu Softonet.pl
System:
Windows 98
Windows Me
Windows NT 4.0
Windows 2000
Windows 2003 Server
Windows XP (x32, x64)
Windows Vista (x32, x64)
Windows XP Media Center Edition (x32)
Windows 7 (x32, x64)
Język:
polski, angielski
Rozmiar:
14,0 MB
Data aktualizacji:
Licencja:
freeware
Liczba pobrań:
646
Średnia ocena:
Twoja ocena:

Aplikacja wspomagająca naukę matematyki u dzieci. Pozwala ona doskonalić podstawowe umiejętności, takie jak liczenie, porównywanie liczb, dodawanie, odejmowanie, mnożenia i dzielenia, w zakresie od 0 do 100.

2+2 cechuje się przejrzystym, kolorowym interfejsem, a także prostą obsługą, dzięki czemu dzieci nie powinny mieć problemów związanych z korzystaniem z programu. Zaraz po uruchomieniu można wybrać jedną ze wspomnianych we wstępie kategorii. Każda z nich zawiera kilka rodzajów różniących się od siebie ćwiczeń. Najmłodsi mogą zacząć od kategorii „Liczenie”, która pomoże im w nauce cyferek oraz zaznajomi z ich prawidłową kolejnością. Dzieci, które potrafią już liczyć, mogą trenować swoje umiejętności w obrębie czterech podstawowych działań matematycznych: dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.

Dostępne ćwiczenia są różnorodne – jedne polegają na podaniu prawidłowego wyniku, inne na wstawieniu do działania odpowiedniego znaku, zaś jeszcze inne na znalezieniu wśród wyświetlonych działań tych, których wynikiem jest podawana przez aplikację liczba. W niektórych przypadkach istnieje możliwość podania zakresu liczb, używanych w zadaniach, dzięki czemu z programu mogą korzystać zarówno całkowicie początkujący, jak i nieco bardziej zaawansowani uczniowie.

Polecenia do wykonania przy każdym zadaniu są zarówno wyświetlane na ekranie, jak i odczytywane przez lektora (można wybrać głos męski lub żeński), który informuje także o poprawnym lub niepoprawnym wykonaniu danego ćwiczenia. Aplikacja oferuje również możliwość wydrukowania tabliczki mnożenia.

2+2

2+2

2+2

2014.10.12, 00:15
moja Zuzia uwielbia ten program
(wersja: 2.2)
moje dziecko polubiło matematykę dzięki temu darmowemu programowi. dziękuję za jego udostępnienie
Brak komentarzy do tego pliku. Dodaj pierwszy komentarz.