partner serwisu

Najlepsze odtwarzacze filmów na Androida, sprawdzamy na czym najlepiej oglądać materiały wideo

Najlepsze odtwarzacze filmów na Androida, sprawdzamy na czym najlepiej oglądać materiały wideo
Autor:
Maciej Gajewski
Data publikacji:
14 marca 2017, 14:59
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
allplayer, mx player, napisy do filmów, odtwarzacz filmów, playerxtreme, vlc, wondershare

Nie samymi usługami VoD człowiek żyje, a pliki wideo to nie tylko seriale. Czego używać do odtwarzania filmów z wakacji czy kopii zapasowych naszych płyt DVD i BD? Wybraliśmy dla was 5 najlepszych odtwarzaczy filmów dla Androida mogących ze smartfona zrobić prawdziwe centra rozrywki dla kinoman i pomogą nawet w dopasowania napisów do filmów.

Jaki powinien być dobry odtwarzacz filmów, który uzupełnia nasze ulubione aplikacje do VoD? Po pierwsze, powinien obsługiwać jak najwięcej formatów plików byśmy nie musieli się zastanawiać czy dany film odtworzyć tą, czy inną aplikacją. Po drugie, ma być łatwy w obsłudze, bo szkoda naszego czasu na przeklikiwanie się przez przeróżne opcje w kolejnych menu. Wszystkie odtwarzacze, które zaprezentujemy, oferują właśnie te cechy. Ale na pierwszy plan wyraźnie wybija się VLC for Android dzięki obsłudze najróżniejszych formatów video. Każda z prezentowanych tu aplikacji ma swoje unikalne zalety, których próżno szukać w setkach generycznych odtwarzaczy. Zdziwicie się jak wiele, dzięki tym programom potrafi wasz tablet lub telefon z Androidem na pokładzie. Zwłaszcza, choć nie tylko, przy prezentacji nakręconego i zmontowanego przez nas filmu.

VLC for Android, odtwarzacz dopracowywany przez lata

Twórcy VLC są niesamowici. Wymyśl dowolny system operacyjny, a na pewno istnieje na niego wersja tego odtwarzacza filmów. Nie oznacza to co prawda, że będziemy dzięki temu mieli jakąś magiczną sieć synchronizowanych ze sobą urządzeń, ale tak szerokie doświadczenie w programowaniu przełożyło się na absolutną bezproblemowość i niezawodność tego odtwarzacza filmów. To zdecydowanie najlepsza pozycja tego typu w całym Sklepie Play.

VLC for Android

VLC for Android obsługuje właściwie każdy kodek i kontener multimedialny, jaki kiedykolwiek został wymyślony. I mamy tu na myśli każdy jeden. Jakby tego było mało, ten odtwarzacz filmów obsługuje również odtwarzanie strumieni multimedialnych i współpracuje z dyskami sieciowymi, co jest szczególnie przydatne, jeżeli w naszym domu znajduje się urządzenie NAS. Odtwarzacz VLC for Android jest darmowy i bez reklam. Pozwala na szeroką personalizację i konfigurację pod własne upodobania, w tym jeśli chodzi o korekcję dźwięku i obrazu pod nasze preferencje. A jeżeli nasze urządzenie z Androidem to mały PC, to VLC przyda nam się nawet do… odtwarzania filmów na DVD. O obsłudze napisów do filmów nawet nie wspominamy. To przecież oczywiste.

Polecamy
VLC for Android

VLC for Android obsługuje każdy kodek i kontener multimedialny, jaki kiedykolwiek został wymyślony. Odtwarzacz ten radzi sobie również z odtwarzaniem strumieni multimedialnych a także z filmami na dyskach sieciowych. Odtwarzacz VLC for Android jest darmowy i bez reklam. Pozwala na szeroką personalizację i konfigurację pod własne upodobania, w tym jeśli chodzi o korekcję dźwięku i obrazu pod nasze preferencje.

ALLPlayer Video Player – Polak nie tylko potrafi, ale i daje przykład innym

Masz bogatą kolekcję filmów na płytach CD oraz DVD i postanowiłeś ją zgrać do pamięci twojego komputera lub chmury. Masz jednak problem z napisami do filmów, które na skutek wielu zabezpieczeń przed nieautoryzowanym kopiowaniem płyt nie zostały zgrane razem z dźwiękiem, a także obrazem. Możesz rozpocząć mozolne tworzenie kopii zapasowych filmów od nowa lub… odpuścić sobie całą operację i po prostu wykorzystać odtwarzacz ALLPlayer.

ALLPlayer Video Player

Ten polski odtwarzacz filmów, całkiem popularny również i w innych krajach, ma bardzo ciekawą funkcję. Analizuje długość wideo, jego tytuł, cechy techniczne a następnie łączy się z bazą danych OpenSubtitles oraz Napiprojekt celem automatycznego dogrania napisów do filmów. I jest w tym bezbłędny. ALLPlayer ma jednak więcej zalet, niż tylko dopasowywarkę napisów do filmów. To również porządny odtwarzacz wyposażony we wszystkie niezbędne kodeki do obsługi wideo prawie że dowolnego formatu, w tym tych egzotycznych. Obsługuje też akcelerację sprzętową, co oznacza, że na zgodnych urządzeniach będzie w niewielkim stopniu obciążać główny procesor tabletu czy telefonu. Obsługuje też wszystkie znane formaty napisów.

Polecamy
ALLPlayer Video Player

Ten polski odtwarzacz analizuje długość filmu, jego tytuł, cechy techniczne a następnie łączy się z bazą danych OpenSubtitles oraz Napiprojekt celem automatycznego i błyskawicznego dogrania napisów do filmów. I jest w tym bezbłędny. ALLPlayer ma jednak więcej zalet, niż tylko dopasowywarkę napisów. To również porządny odtwarzacz wyposażony we wszystkie niezbędne kodeki do obsługi filmów prawie że dowolnego formatu, w tym tych egzotycznych.

MX Player, bo jakość ma znaczenie

Wszystkie prezentowane tu odtwarzacze filmów zapewniają świetną jakość obrazu i dźwięku. MX Player idzie jednak o kilka kroków dalej. To o odtwarzacz, który pozwoli obejrzeć film na smartfonie oraz ekranie telewizora, jeśli podłączymy do niego urządzenie mobilne. W obu przypadkach możemy liczyć na najwyższą jakość obrazu.

MX Player

MX Player analizuje sprzęt, na którym jest zainstalowany celem maksymalnego wykorzystania jego zalet. Jeżeli masz wielordzeniowy procesor, MX Player to wykorzysta. Jeżeli masz dobry układ graficzny, MX Player o tym nie zapomni. A wszystko po to, żeby wygenerować obraz i dźwięk jak najwyższej jakości. Choć jakość to popisowy numer tego odtwarzacza, to oczywiście nie brakuje mu innych, niezbędnych dobremu odtwarzaczowi funkcji. MX Player obsługuje napisy fo filmów i większość typowych formatów wideo. Posiada też unikalną funkcję blokady dziecięcej, dzięki czemu możemy wręczyć tablet lub telefon dziecku z jakimś filmem i nie bać się, że w międzyczasie wykasuje nam wszystkie maile służbowe z poczty.

Polecamy
MX Player

MX Player to odtwarzacz zaprojektowany dla tych, którzy oglądają filmy nie tylko na ekraniku telefonu, ale również podłączają swoje urządzenia do nowoczesnych telewizorów i liczą na najwyższą jakość filmu. Aplikacja analizuje sprzęt na którym jest zainstalowany celem maksymalnego wykorzystania jego zalet. MX Player obsługuje napisy i większość typowych formatów wideo.

PlayerXtreme dla multimedialnego domu

Wymienione do tej pory odtwarzacze filmów świetnie się sprawdzą do odtwarzania multimediów na naszym urządzeniu z Androidem. PlayerXtreme wyróżnia się czymś jeszcze: potrafi wykorzystać nasz telefon lub tablet do odtwarzania filmów również na innych urządzeniach.

PlayerXtreme

PlayerXtreme posiada bowiem wbudowaną obsługę wielu nowoczesnych standardów strumieniowania multimediów. Masz Apple TV? To świetnie, bo PlayerXtreme bez problemu obsługuje standard Air Play. A może potrzebujesz coś do Chromecasta? Nie musisz już niczego szukać, PlayerXtreme poradzi sobie z nim bez problemu. Podobnie jak VLC, obsługuje też odtwarzanie z dysków sieciowych, a także zawiera obsługę ponad 40 różnych formatów filmów wideo. Ułatwi też nam prezentację materiałów na dużym ekranie: aplikacja posiada tryb spowolnionego odtwarzania czy nawet możliwość prezentowania materiału klatka po klatce. Ciekawą funkcją jest też możliwość ręcznej synchronizacji dźwięku i obrazu, jeżeli plik z jakichś względów został uszkodzony.

Polecamy
PlayerXtreme

PlayerXtreme wyróżnia się ciekawą funkcjonalnością. Potrafi wykorzystać nasz telefon lub tablet by odtwarzać filmy również na innych urządzeniach. PlayerXtreme posiada bowiem wbudowaną obsługę wielu nowoczesnych standardów strumieniowania multimediów. Masz Apple TV? To świetnie, bo PlayerXtreme bez problemu obsługuje standard Air Play. A może potrzebujesz coś do Chromecasta? Nie musisz już niczego szukać, PlayerXtreme poradzi sobie z nim bez problemu.

Wondershare Player, bo po co wybierać pomiędzy VoD a plikami wideo

To unikat na naszej liście, ponieważ jest to jedna aplikacja zarówno do obsługi filmów przechowywanych lokalnie, jak i też radzi sobie bez problemu z filmami umieszczonymi na najpopularniejszych usługach VoD.

Wondershare Player

Jeśli chodzi o odtwarzanie plików lokalnych, to Wondershare Player zapewnia wszystkie niezbędne podstawowe elementy, takie jak obsługa wielu różnych formatów bez konieczności zastanawiania się nad kodekami czy kontenerami czy podobnymi zawiłościami. Obsługuje też wiele popularnych formatów napisów do filmów, więc i to dla tej aplikacji nie będzie żadnym problemem. To, co ją wyróżnia, to możliwość połączenia się z takimi usługami, jak YouTube, Vimeo, Vevo, Hulu i inne. Dzięki temu bez opuszczania aplikacji możemy naprzemiennie oglądać nasze filmy i cudze. A nawet możemy tworzyć mieszane listy odtwarzania, jeżeli tylko będziemy mieli taką potrzebę. Jedyne czego brakuje, to możliwość zachowywania tych filmów w pamięci podręcznej odtwarzacza.

Polecamy
Wondershare Player

To aplikacja zarówno do obsługi filmów przechowywanych lokalnie, jak i też radząca sobie bez problemu z filmami umieszczonymi na najpopularniejszych usługach VoD. Wondershare Player zapewnia wszystkie niezbędne podstawowe elementy, takie jak obsługa wielu różnych formatówf filmów i napisów. To, co ją wyróżnia, to możliwość połączenia się z takimi usługami, jak YouTube, Vimeo, Vevo, Hulu i inne.

Odtwarzacze filmów to nie tylko domena komputerów osobistych. Smartfony i tablety z coraz lepszymi ekranami oraz głośnikami stereo mogą z powodzeniem stać się przenośnym centrum rozrywki dla kinomana, oczywiście jeśli zostaną wyposażone w odpowiednią aplikację. W temacie odtwarzaczy filmów naszym zdaniem najlepszy jest VLC for Android. Ale każdy z opisanych przez nas programów posiada szereg unikalnych funkcji, co sprawia, że każdy z kinomanów może wybrać ten odpowiadający mu najbardziej.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.