partner serwisu

Tidal Premium za darmo w Play - jak go aktywować i czy na pewno warto?

Tidal Premium za darmo w Play - jak go aktywować i czy na pewno warto?
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
6 listopada 2015, 02:34
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
abomament, aktywacja, darmowy dostęp, jak włączyć, mix, play, play24, prepaid, tidal, tidal bezpłatnie, tidal hifi, tidal premium, tidal za darmo

Od wczoraj klienci Play mogą skorzystać z oferty dwuletniego darmowego dostępu do Tidala, czyli jednego z ciekawszych serwisów oferujących muzykę on-line. Tidal za darmo? Brzmi ciekawie, ale czy na pewno takie jest? I co trzeba zrobić, żeby ten dostęp uzyskać, jak go włączyć?
Pokazujemy Wam, jak aktywować darmowe konto Tidal Premium, kto może to zrobić, czytamy też regulamin i sprawdzamy, czy i gdzie są tu haczyki.

Żeby skorzystać z darmowego dostępu do Tidala, musicie upewnić się, że spełniacie podstawowy warunek, czyli korzystacie z usług operatora telekomunikacyjnego P4, znanego bardziej jako Play. Po drugie, musicie korzystać z oferty abonamentowej lub MIX. Jeśli używacie pre-paida, to niestety darmowy Tidal Was ominie. Co istotne, usługa z której korzystacie nie musi być koniecznie usługą telefoniczną - wystarczy abonament na internet. Nie ma także znaczenia, czy korzystacie z oferty indywidualnej, czy Play dla Firm. W obu tych przypadkach możecie aktywować darmowe konto w Tidalu.

Jeżeli spełniacie powyższe warunki, możecie już przejść do aktywacji usługi. Sposobów na to jest kilka, my skoncentrujemy się najbardziej oczywistych (dla nas i czytelników Softonetu), czyli wykorzystaniu platformy Play24 za pośrednictwem przeglądarki internetowej i z poziomu aplikacji mobilnej.

Aktywacja w przeglądarce

Zakładamy, że macie już założone konto na platformie Play24. Jeśli jednak nie, wejdźcie na stronę rejestracyjną Play24, wypełnijcie krótki formularz i postępujcie z wyświetlanymi dalej informacjami. Tworzenie i aktywacja konta zajmie Wam dosłownie moment, a zdecydowanie warto to zrobić, gdyż pozwala ono na pełne zarządzanie swoimi usługami czy płatnościami bez konieczności kontaktu z infolinią czy odwiedzania salonów operatora.

Tidal za darmo w Play

Konto zarejestrowane? Więc teraz należy zalogować się do Play24

Tidal za darmo w Play

Z głównego ekranu wybieramy Pakiety i usługi. Na następnym ekranie wybieramy zakładkę Usługi dodatkowe i znajdujemy blok Użyteczne i rozrywka.

Tidal za darmo w Play

Na końcu zaznaczonej listy zobaczycie pozycję TIDAL - rozwińcie dostępne opcje klikając rozwiń z prawej strony.

Tidal za darmo w Play

W naszym przypadku do wyboru są dwie opcje - pierwsza kosztująca 19,99 zł i druga, darmowa. Zgadnijcie, którą należy wybrać ;)

Przy wybranej opcji (tak, tej darmowej) klikacie Włącz.

Tidal za darmo w Play

Pamiętajcie, żeby przed ostatecznym włączeniem usługi zapoznać się z jej regulaminem. My nieco dalej przedstawimy Wam najważniejsze naszym zdaniem informacje u usłudze, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać przed ostateczną decyzją o jej włączeniu. 

Kiedy jesteście już zdecydowani na darmowego Tidala, zaznaczacie, że zapoznaliście się z regulaminem i klikacie przycisk Zamawiam.

Po kilku sekundach na numer telefonu powiązany z kontem Play24 otrzymamy wiadomość sms z jednorazowym kodem, którym potwierdzamy zamówienie.

Tidal za darmo w Play

Usługa zostanie włączona w ciągu 24 godzin, choć zazwyczaj trwa to zdecydowanie szybciej - od kilku minut do godziny. Po włączeniu usługi otrzymacie kolejny sms, tym razem informujący o aktywacji darmowego Tidala. Będzie on też zawierał login (będzie nim Wasz numer telefonu) i hasło do usługi. To ostatnie radzimy zmienić od razu po zalogowaniu w Tidalu. 

Jak utworzyć silne hasło?

Aktywacja w aplikacji

Aktywacja usługi w aplikacji mobilnej Play24 jest bardzo podobna. Na ekranie głównym wybieramy Usługi, a następnie Użyteczne i rozrywka

Tidal za darmo w Play  Tidal za darmo w Play

Z wyświetlonej listy dostępnych opcji wybieramy TIDAL - nielimitowana muzyka za darmo w Play.

Tidal za darmo w Play

Również w tym przypadku należy zapoznać się z regulaminem. Po jego zaakceptowaniu klikamy Zamawiam

Tidal za darmo w Play

Dalszy ciąg jest taki sam, jak w przypadku aktywacji usługi w przeglądarce. Potwierdzacie zamówienie jednorazowym kodem sms, a następnie czekacie na sms z informacją o aktywacji darmowego Tidala i danymi dostępowymi.

A może darmowy internet?

Po aktywacji darmowego dostępu do Tidala w bloku Użyteczne i rozrywka pojawi się nam jeszcze jedna opcja - Transmisja danych w usłudze Tidal. Cóż to takiego? Kosztująca 5 złotych miesięcznie usługa zapewniająca nielimitowany transfer danych do wykorzystania w Tidalu. Rzecz bardzo przydatna dla wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do Tidala w każdym miejscu, nawet tam, gdzie nie można skorzystać z WiFi, a ich podstawowy limit danych nie jest zbyt obfity, lub po prostu nie chcą go zużywać, jeśli nie muszą. 

Tidal za darmo w Play

Brzmi całkiem dobrze, ale musicie mieć pełną świadomość, w jaki dokładnie sposób ta usługa działa. Zacytujemy jeden z punktów jej regulaminu.

Nielimitowana Transmisji obejmuje nieograniczony dostęp do serwisu TIDAL polegający na odtwarzaniu muzyki, pobieraniu utworów, grafik, okładek płyt, pobieraniu, zapisywaniu i modyfikacji list utworów (tzw. playlisty). Oznacza to, że krajowa transmisja danych związana z innymi funkcjonalnościami aplikacji TIDAL, w szczególności korzystanie z funkcji audiowizualnych (np. odtwarzanie wideoklipów), serwisów Google, last.fm i Facebook będzie wiązała się z ponoszeniem opłat lub będzie pomniejszać limit pakietów transmisji danych, z których korzysta Abonent.

A więc o ile rzeczywiście transfer danych wykorzystany na dostęp do muzyki, playlist czy okładek jest nielimitowany, to już korzystanie z innych funkcjonalności aplikacji będzie uszczuplać nasz pakiet danych. Czy to wada? Absolutnie nie. Warto jednak, żebyście mieli świadomość, z jakich treści będziecie mogli korzystać bez obaw o pakiet internetowy.

Jeśli zdecydujecie się na tę usługę, włączycie ją dokładnie w ten sam sposób, jak włączało się darmowego Tidala.

Drobnym druczkiem, czyli czytamy regulamin

Warto pamiętać, że Tidal oferuje dwa typy usługi - Tidal Premium i Tidal HiFi. Najważniejsza różnica miedzy nimi to jakość dźwięku. Pakiet Premium to dźwięk w jakości AAC 320 kbps, a więc poddany kompresji stratnej. W wariancie HiFi utwory dostępne są w wersji bezstratnej, a więc jakość dźwięku można porównać do jakości płyty CD.

Różnią się oczywiście również ceną - Premium kosztuje 19,99 zł, a HiFi 39,99 zł. W Play dostępny za darmo jest pakiet Tidal Premium. 

Kolejna rzecz - bezpłatny dostęp jest ograniczony czasowo. Za darmo muzyką z Tidala można cieszyć się przez dwa lata, po tym czasie subskrypcja zostanie automatycznie przedłużona, tym razem już w wersji płatnej, jednakże wciąż w wariancie Tidal w Play, a więc takim, w którym nie musimy podawać jakichkolwiek danych karty płatniczej czy konta PayPal, a wszystkie płatności zostaną doliczone do naszej faktury z Play. Oczywiście jeśli nie chcecie, nie musicie korzystać z płatnego Tidala. W tym celu jednak musicie zakończyć korzystanie z niego nie później, niż na 60 dni przed terminem wygaśnięcia darmowego dostępu.

Powyższe dotyczy abonamentowych klientów operatora. W przypadku osób korzystających z oferty MIX po dwóch latach darmowego dostępu usługa Tidal automatycznie wygasa.

Usługa zostaje zamknięta również wtedy, kiedy przed upływem dwóch lat zakończycie współpracę z Playem. Będzie także zawieszana w każdym przypadku, kiedy zawieszone zostaną Wasze usługi w Play, np. z powodu opóźnienia w płatnościach za faktury.

Ciekawie przedstawia się kwestia dostępu do darmowego Tidala w przypadku zmiany oferty, z której korzystamy w Play. Użytkownicy abonamentowi nie odczują żadnej różnicy, kiedy np. przedłużą umowę z operatorem na zmienionych warunkach i wciąż będą mogli korzystać z pozostałego im bezpłatnego dostępu do Tidala. Inaczej rzeczy wygląda w przypadku klientów MIXowych. Ponownie zacytujmy odpowiedni punkt regulaminu.

Zmiana oferty w czasie obowiązywania niniejszego Załącznika przez Klienta korzystającego z oferty typu mix powoduje przyznanie nowego okresu bezpłatnego korzystania z usługi, który wynosi 24 pełne okresy rozliczeniowe.

Czyli? Jeśli masz ofertę typu MIX i skorzystasz z Tidala za darmo, to po zmianie oferty, z której korzystasz w Play (choćby wciąż była to oferta typu MIX, tylko na nowych warunkach), otrzymujesz ponownie możliwość skorzystania z dwuletniego bezpłatnego dostępu do Tidala Premium. Brzmi nieźle!

Podsumowanie

Tidal za darmo w Play to bardzo interesująca propozycja dla wszystkich klientów tego operatora. Albo raczej - prawie wszystkich, użytkownicy pre-paidów z dość oczywistych względów z tej oferty nie skorzystają. Wszyscy pozostali mogą się jednak cieszyć darmową muzyką przez dwa lata. 

Ciekawym uzupełnieniem oferty jest kosztujący 5 złotych miesięcznie pakiet zapewniający nielimitowany transfer danych podczas korzystania z Tildala. Dzięki niemu nawet ci klienci Play, którzy nie mają zbyt obfitych pakietów internetowych mogą bez przeszkód korzystać z oferty Tidal.

Czytając regulamin nie znaleźliśmy szczególnych drobnych druczków. Jedyne, o czym należy pamiętać, to rezygnacja z darmowego Tidala najpóźniej na 60 dni przed zakończeniem usługi, jeśli nie chcemy zostać automatycznie przeniesieni do wariantu płatnego. Poza tą drobną niedogodnością najnowsza propozycja Play i Tidala wydaje się być naprawdę korzystna.

Podobał Ci się ten artykuł? Chcesz wiedzieć więcej? Polub nasz profil na Facebooku!

2015.11.08, 20:16
No fajnie, tylko jak działa nielimitowany dostęp do Tidala (chodzi o pakiet za 5zł)? Czy uruchamia się jako nielimitowany po wyczerpaniu dostępu pakietowego? Czy przełącza się niezależnie i nie obciąża transferu pakietowego z abonamentu?
2015.11.09, 10:16
Nie czytajcie tego, bo szkoda czasu. Wystarczy pobrać tidal z google play, uruchomić i tam jest link dla klientów play, po kliknięciu stworzy się darmowe konto, hasło przyjdzie na sms.
Co do samej usługi to nie przypadła mi do gustu - jakość nawet po ustawieniu na wysoką jest wyraźnie gorsza od typowej MP3, dodajmy do tego słuchawki bluetooth, które dodatkowo pogarszają jakość i jest kiepsko, poza tym słuchanie muzyki ze streamingu jest bardzo baterio żerne, w zależności od siły zasięgu bateria zużywa się 2-3 razy szybciej niż podczas słuchania z pamięci telefonu.
tomjac1
2016.03.18, 23:18
'Tidala' testowałem 2 dni. W przeciwieństwie do 'Spotify' który pobiera podczas słuchania albumów zaledwie kilka bajtów danych, 'Tidal' jest dość pakietożerny i pobiera 50 KB. Mam łącze 25 MB a pomimo 'Tidal' podczas słuchania ze strony www, podczas ładowania strony dowolnej z drugiej karty przeglądarki co jakiś czas buforował utwory nawet na kilkanaście sekund.
goodshit
2016.07.14, 12:58
Czyli efektywnie to 22 a nie 24 darmowe miesiące!
2016.08.11, 21:02
polecam odwiedzić https://www.youtube.com/watch?v=yXGy6fqBaAQ
jak zdobyć pakiet inernetu Play
Edytowane przez autora (2016.08.11, 21:06)
Ze względu na obowiązującą ciszę wyborczą funkcja komentowania została wyłączona do dn. 2019-05-26 godz. 21:00.