partner serwisu
Do czego służy smartfon - poradnik dla początkujących użytkowników "mądrych" telefonów
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
7 grudnia 2014, 06:45
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aparat fotograficzny w smartfonie, do czego służy smartfon, ios, muzyka na smartfonie, nawigacja na smartfona, office na smartfonie, smartfon, smartfony, system operacyjny na smartfonie, windows phone, zakupy przez smartfona, zastosowania smartfona

Podsumowanie

Praca i rozrywka, dostęp do informacji, możliwości komunikacyjne dużo szersze, niż zapewnia to zwykły telefon. Muzyka i filmy. Fotografia i realizacja własnych nagrań wideo. Nieoceniona pomoc w podróżach - nawigacja, wideorejestrator, rozkład jazdy pociągów i autobusów, a do tego podręczna pogodynka. Do tego wszystkiego wykorzystanie smartfona wydaje się rzeczą całkowicie oczywistą. Dodatkowo pomoże on w zarządzaniu domowym budżetem i sprawdzi się w charakterze podręcznego narzędzia pracy. A po pracy może zostać naszym trenerem i pomóc nam zadbać o kondycję.

To jednak tylko niewielka część możliwych zastosowań smartfona. Wszystkich wymienić nawet nie sposób. Te, które opisaliśmy wydają się jednak najważniejsze i najbardziej zrozumiałe nawet dla zupełnie początkujących użytkowników. 

Pytanie co czego służy smartfon czy po co mi taki sprzęt słyszymy często. I odpowiadając na nie wymieniamy najczęściej właśnie te zastosowania, o których przed chwilą mogliście przeczytać. I one też najczęściej przekonują smartfonosceptyków, że posiadanie tego urządzenia nie jest tylko wynikiem chwilowego kaprysu czy chęci bycia nowoczesnym na siłę, ale może zdecydowanie ułatwić życie - zarówno prywatne, jak i zawodowe.

Część przedstawionych zastosowań opisaliśmy od strony praktycznej już wcześniej. Na Softonecie znajdziecie już artykuły dotyczące mobilnych rozkładów jazdy, aplikacji pogodowych na Androida i pogodynek na Windows Phone, a także oprogramowania wspomagajacego aktywności fizyczne, czyli - mówiąc potocznie - aplikacji dla biegaczy i sportowców. Na łamach naszego serwisu znajdziecie także porównanie usług wideo na żądanie (czyli VOD), a także tych zapewniajacych dostęp do muzyki on-line

W najbliższym czasie opublikujemy zestawienia aplikacji pomocnych w pozostałych opisanych przez nas zastosowaniach, a także pozwalajacych wykorzystać smartfon w jeszcze innych, nie ujętych w tym artykule celach. W pierwszej kolejności przygotujemy jednak test porównawczy mobilnych systemów operacyjnych, w którym skupimy się przede wszystkim na ich funkcjonalnej stronie. Sprawdzimy, w których zastosowaniach praktycznych sprawdzą się poszczególne systemy, dzięki czemu będziecie mogli wybrać swoje urządzenie biorąc pod uwagę ich rzeczywistą skuteczność w tych zastosowaniach, do których zamierzacie je wykorzystać.

Korzystając z okazji zapraszamy do komentowania naszego poradnika - jeśli macie swoje propozycje zastosowań smartfona i chcielibyście, żebyśmy wzięli je pod uwagę w teście systemów operacyjnych lub przygotowali zestawienie niezbędnych aplikacji, piszcie o nich. A my postaramy się jak najlepiej spełnić Wasze oczekiwania.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.