partner serwisu
Do czego służy smartfon - poradnik dla początkujących użytkowników "mądrych" telefonów
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
7 grudnia 2014, 06:45
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aparat fotograficzny w smartfonie, do czego służy smartfon, ios, muzyka na smartfonie, nawigacja na smartfona, office na smartfonie, smartfon, smartfony, system operacyjny na smartfonie, windows phone, zakupy przez smartfona, zastosowania smartfona

Smartfon w pracy - mobilne pakiety biurowe

Smartfon to komputer - to zdanie powtarzaliśmy w naszym artykule już kilkakrotnie. I choć w porównaniu z klasycznymi komputerami stacjonarnymi czy laptopami nie jest zbyt duży, to i tak można bez większych problemów wykorzystać go do bardziej profesjonalnych zastosowań. 

Podstawowe z nich to edycja dokumentów tekstowych czy arkuszy kalkulacyjnych. Mobilna wersja najpopularniejszego pakietu biurowego, czyli Microsoft Office dostępna jest zarówno na Windows Phone, jak i na Androida czy smartfony od Apple. I choć nie oferuje tak rozbudowanych funkcji, jak jej komputerowa wersja, to do podstawowej edycji dokumentów wystarczy w zupełności. Office na smartfony pozwala też na - choć w mocno ograniczonym zakresie - edycję prezentacji multimedialnych. 

Microsoft Word na smartfonie  Microsoft Excel na smartfonie

Bardzo popularną aplikacją, którą można wykorzystać do zastosować prywatnych, jak i zawodowych, jest - również stworzony przez Microsoft - OneNote. Służy on do tworzenia notatek. Mogą to jednak być notatki proste, takie jak te, które czasem każdy z nas robi na małych żółtych karteczkach, ale mogą być to również bardzo rozbudowane dokumenty, które z typową notatką nie mają w zasadzie nic wspólnego. OneNote pozwala na pracę wielu osób nad jednym dokumentem, co sprawdza się np. w zarządzaniu projektami, kiedy każdy z członków projektu może oznaczać na przykład, które zadania już wykonał i w jaki sposób. Gdybyśmy chcieli o OneNote opowiedzieć więcej, potrzebny by do tego był zupełnie oddzielny artykuł. I już teraz możemy zapowiedzieć, że on powstanie i już niebawem będziecie mogli go przeczytać w Softonecie. 

OneNote na smartfonie  OneNote na smartfonie

Kwestii profesjonalnych zastosowań smartfonów nie będzie tutaj zbyt szczegółowo rozwijać. Dość powiedzieć, że praktycznie w każdej branży możliwe jest wykorzystanie smartfonów do pracy przy użyciu specjalnych aplikacji. Dobrym przykładem jest tu szeroko pojęta sprzedaż - wielu handlowców podczas spotkań z klientami nie używa już laptopa, smartfon z zainstalowaną odpowiednią aplikacją w zupełności wystarczy do przekazania do firmy wszystkich danych niezbędnych do realizacji zamówienia. 

Jeżeli więc szukacie niewielkiego urządzenia, które pomoże Wam w działalności zawodowej, a nie chcecie cały czas nosić ze sobą laptopa - jesteśmy przekonani, że bez większych problemów znajdziecie aplikacje, które zmienią smartfona w narzędzie pracy. Zachęcamy przy tym do wpisywania w komentarzach, jakiego typu aplikacje profesjonalne interesują Was najbardziej, a my postaramy się je dla Was zebrać i opisać.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.