partner serwisu
Do czego służy smartfon - poradnik dla początkujących użytkowników "mądrych" telefonów
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
7 grudnia 2014, 06:45
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, aparat fotograficzny w smartfonie, do czego służy smartfon, ios, muzyka na smartfonie, nawigacja na smartfona, office na smartfonie, smartfon, smartfony, system operacyjny na smartfonie, windows phone, zakupy przez smartfona, zastosowania smartfona

Smartfon w domu zadba o kondycję i... portfel

Jeżeli biegacie, jeździcie na rowerze, uprawiacie inny sport lub po prostu dbacie o kondycję, ale nie chcecie tego robić na oko, wtedy smartfon może stać się Waszym asystentem treningowym.

Z odpowiednią aplikacją będziecie mogli dokładnie kontrolować postępy treningowe, porównywać osiągnięcia i wyznaczać kolejne cele. Opisane przez nas mobilne aplikacje dla biegaczy są tak naprawdę przeznaczone dla osób uprawiających znacznie więcej dyscyplin. Ich zasada działania w założeniu jest bardzo prosta - mierzą przebyty dystans i czas, w jakim go pokonaliśmy, a czy zrobiliśmy to biegnąć, maszerując, spacerując, jadąc na rowerze czy - tak, w ten sposób też można - płynąć, dla smartfona ma mniejsze znaczenie. Dobre aplikacje tego typu zmierzą też wysokości, na których się znajdowaliśmy podczas aktywności, dostosują też sposób zapisu parametrów do typu treningu - np. interwałowego. Co najważniejsze, wszystkie zapisane wyniki możemy porównywać i analizować. Niektóre z aplikacji pozwalają też skorzystać z planów treningowych dostosowanych do naszych indywidualnych potrzeb i celów.

aplikacje dla biegaczy  aplikacje dla biegaczy

Poza zestawieniem aplikacji dla biegaczy, niebawem opublikujemy także przegląd programów dla osób nie ćwiczących regularnie i zbyt intensywnie, które jednocześnie chcą zadbać o kondycję, spalić nieco kalorii i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Smartfon zarządzający treningiem? Jak pokazaliśmy - jest to jak najbardziej możliwe. Ale możliwe jest też skłonienie go do zadbania o nasze portfele. Już niebawem przygotujemy zestawienie aplikacji, które pozwolą Wam zapanować nad wydatkami, kontrolować na bieżąco stan finansów domowych, zarządzać gotówką, kontami bankowymi i kartami kredytowymi czy przestrzegać terminów płatności rachunków i ewentualnych rat kredytowych.

Smartfon jako domowy księgowy sprawdzi się znakomicie i pozwoli uniknąć bałaganu, który pojawia się często, kiedy próbujemy prowadzić okiełznać domowe finanse za pomocą długopisu i kartki papieru. A skoro już jesteśmy przy finansach, to nie sposób także nie wspomnieć o możliwości wykorzystania smartfona jako podręcznego oddziału banku. Bankowość mobilna jest już na tyle rozpowszechniona, że chyba nie ma już w Polsce banku, który nie umożliwiałby wykonywania przynajmniej podstawowych operacji na rachunku - sprawdzania stanu konta, zlecania przelewów czy ustanawiania zdefiniowanych płatności. Coraz więcej instytucji finansowych daje także możliwość zakładania lokat czy składania wniosków kredytowych. Mówiąc krótko - jeśli macie smartfona, nie musicie już więcej chodzić do fizycznego oddziału banku, gdyż większość operacji możecie wykonywać w dowolnym czasie i miejscu wprost z komórki.

Bankowość i ogólnie pojęte zarządzanie finansami kojarzy się przede wszystkim z oszczędzaniem, ale - przyznają to chyba wszyscy - na cóż nam oszczędzać, jeśli odłożonych pieniędzy w końcu na coś nie wydamy? I tu również z pomocą może przyjść nam mądry telefon. Po pierwsze, jako narzędzie do dokonywania zakupów. Coraz więcej sieci handlowych przygotowuje swoje aplikacje mobilne, umożliwiające wygodny wybór nawet najbardziej podstawowych produktów (np. spożywczych) z dowolnego miejsca bez konieczności fizycznej wizyty w sklepie. Jako przykłady możemy podać chociażby aplikacje Tesco i Żabki.

Tesco aplikacja mobilna

Jeżeli jednak kupowanie za pośrednictwem smartfona nie jest tym, co lubimy najbardziej i mamy ochotę pójść na zakupy do sklepu, to możemy skorzystać z aplikacji Listonic, czyli podręcznej, mobilnej listy zakupów. Ona pozwoli nam na przygotowanie wielu osobnych list, co przydaje się, kiedy wybieramy się do kilku sklepów różnego typu - wtedy na jednej liście możemy umieścić np. produkty spożywcze, a na drugiej gwoździe, wiertła i krem na cellulitis. Produktów tych nie musimy w dodatku wpisywać ręcznie. Jeśli mamy np. pusty karton po mleku i takie właśnie mleko chcemy kupić znowu, wystarczy ze zeskanujemy smartfonem kod kreskowy umieszczony na opakowaniu, a aplikacja sama rozpozna pożądany produkt.

Listonic

Smartfon przyda nam się także wtedy, kiedy chcemy się zrelaksować. O oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki pisaliśmy już wcześniej, ale możemy również za jego pomocą poczytać książki w wersji elektronicznej. Sklepy z aplikacjami oferują wiele czytników ebooków, różniących się funkcjonalnościami i obsługiwanymi formatami. Najważniejsze jednak, że dzięki smartfonowi odpada nam zakup kolejnego urządzenia, jakim jest osobny czytnik e-książek. Warto też wspomnieć, że nie musicie zajmować pamięci smartfona całą Waszą biblioteką - tę można przechowywać w chmurze i zarządzać nią zdalnie. Z naszego poradnika dowiecie się, jak zarządzać ebookami

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.