partner serwisu

YouTube TV, czyli nowa platforma telewizyjna Google

YouTube TV, czyli nowa platforma telewizyjna Google
Autor:
Sylwia Zimowska
Data publikacji:
9 kwietnia 2017, 22:20
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
google, youtube, youtube tv

Google właśnie wystartowało z usługą, którą możemy potraktować jako alternatywę dla tradycyjnych sieci kablówek. YouTube TV pozwala na odtwarzanie wybranych kanałów telewizyjnych na dowolnym urządzeniu mobilnym w ramach miesięcznej opłaty. Niestety w pierwszej kolejności z nowego rozwiązania mogą skorzystać wyłącznie mieszkańcy Chicago, Los Angeles, Nowego Jorku, Filadelfii i San Francisco.

Choć nie wiadomo kiedy YouTube TV zadebiutuje w Polsce, to i tak warto przyjrzeć się tej usłudze bliżej już teraz, gdyż może być początkiem ciekawej rewolucji na rynku. Po pierwsze YouTube TV jest atrakcyjny z punktu widzenia finansowego. W ramach abonamentu równego połowie opłaty za tradycyjną kablówkę (35 dolarów) użytkownik otrzymuje dostęp do wielu kanałów telewizyjnych (m.in. ESPN, National Geographic, FOX, ABC, SyFy, NBC) i materiałów z YouTube Red Originals. Oczywiście na polskie realia podana kwota jest bardzo wysoka, ale możemy przypuszczać, że abonament w innych krajach będzie odpowiednio dopasowany i równie konkurencyjny. Po drugie - podobnie jak w przypadku Netflixa - YouTube TV pozwoli także na równoczesne oglądanie materiałów przez kilku użytkowników w ramach jednego konta. Do usługi dopiszemy maksymalnie sześć profili, z których trzy w danym momencie będą mogły oglądać różnego rodzaju kanały.

Kanały w YouTube TV

YouTube TV - lista dostępnych kanałów telewizyjnych

Trzecią zaletą YouTube TV jest swoboda związana z dostępnością usługi. Telewizję w ramach abonamentu będziemy mogli oglądać nie tylko na smart TV, ale także na komputerach, tabletach i smartfonach wyposażonych w system iOS lub Android. Google pomyślało także o użytkownikach, którzy nie mogą oglądać danego programu o określonej porze. Nie zabraknie tu zatem opcji DVR, czyli nagrywania wybranego materiału, przechowywania go w chmurze do 9 miesięcy i oglądania w dowolnym momencie. W porównaniu do tradycyjnej telewizji w przypadku YouTube TV nie będziemy uwiązani żadnymi kablami - jedynym ograniczeniem jest konieczność przebywania w zasięgu sieci internetowej. Mieszkańcy wspomnianych wyżej miast mogą już testować usługę bezpłatnie przez pierwszy miesiąc. Nie wiadomo kiedy Google zdecyduje się udostępnić YouTube TV dla pozostałych regionów świata.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.