partner serwisu

YouTube TV - nowa usługa internetowego potentata

YouTube TV - nowa usługa internetowego potentata
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
1 marca 2017, 11:36
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
telewizja przez internet, youtube, youtube tv

YouTube ogłosił właśnie plany wprowadzenie w ciągu najbliższych miesięcy nowej usługi: YouTube TV. Oznacza to, że za pośrednictwem tej najpopularniejszej, internetowej platformy wideo będzie możliwe również oglądanie tradycyjnych kanałów telewizyjnych, zarówno największych nadawców jak i mniej popularne stacje niektórych sieci kablowych.

Nowa usługa YouTube TV umożliwi oglądanie klasycznych programów telewizyjnych za pośrednictwem YouTube. W ofercie nowej usługi mają być zarówno programy na żywo, jak i wcześniej nagrane publikacje. Nowy produkt w ofercie internetowego giganta wideo będzie najpierw dostępny dla internautów ze Stanów Zjednoczonych i nie wiadomo, czy kiedykolwiek jego zasięg będzie poszerzony na inne kraje. Usługa nie będzie bezpłatna, miesięczna subskrypcja została wyceniona na 35 dolarów amerykańskich i obejmuje dostęp do YouTube TV dla sześciu osób, tzw. pakiet rodzinny. Zaletą usługi jest nielimitowana przestrzeń w chmurze Google, w której abonenci będą mogli nagrywać ulubione programy w celu ich późniejszego obejrzenia.

YouTube TV - oferta programowa

Google podpisało już umowy z największymi amerykańskimi sieciami telewizyjnymi, takimi jak CBS, Fox, NBC, CBS, a także z sieciami kablowymi ze Stanów Zjednoczonych. Poniższa grafika pokazuje jakie kanały będzie można obejrzeć za pośrednictwem YouTube TV.

Łatwo zauważyć, że mimo sporej oferty kanałów telewizyjnych, w YouTube TV wciąż nie ma wielu liczących się graczy branży telewizyjnej, wystarczy wspomnieć popularne w naszym kraju Discovery, czy CNN. Nieobecnymi w usłudze są również stacje należące do Viacom, A&E, AMC czy kanały Turner (w tym TBS i TNT).

YouTube TV - jak oglądać?

Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Google, do oglądania programów za pośrednictwem YouTube TV nie będą wymagane żadne dodatkowe urządzenia, usługa będzie działać tak jak obecnie korzystamy z YouTube: na komputerze, tablecie, smartfonie, telewizorze Smart TV czy jakimkolwiek innym urządzeniu, na którym dostępna jest aplikacja YouTube. Aplikacja mobilna będzie miała trzy sekcje, które w chwili obecnej nazywają się LiveLibrary oraz Home.

Pierwsza sekcja będzie pozwalała obejrzeć programy aktualnie nadawane przez stacje współpracujące z Google. Podczas oglądania w trybie portretowym pod aktualnie oglądanym obrazem wybranego kanału telewizyjnego użytkownicy będą mogli zobaczyć listę rekomendowanych kanałów, natomiast po obróceniu smartfona o 90 stopni, ekran zostanie całkowicie wypełniony aktualnie oglądanym programem.

Sekcja Library będzie dawać dostęp do nagranych przez użytkowników programów, a także do wyszukiwarki, dzięki czemu tradycyjne podejście do oglądania TV polegające na sprawdzaniu listy programów telewizyjnych ma ustąpić miejsca sugestiom pasującym do zapytań użytkownika. Ostatnia sekcja Home wygląda tak, jak obecny interfejs klasycznego YouTube, z listą ostatnio oglądanych programów, czy propozycjami kanałów.

Teoretycznie YouTube TV ma umożliwić oglądanie kanałów telewizyjnych, to od tej reguły będą wyjątki. Na dziś wiadomo, że użytkownicy urządzeń mobilnych, którzy zdecydują się na korzystanie z YouTube TV nie będą mogli oglądać na smartfonach i tabletach meczów NFL (ligi futbolu amerykańskiego). Ze względu na umowę pomiędzy firmą Verizon a NFL, Amerykanie mecze NFL będą mogli oglądać tylko na komputerze lub na telewizorze z aplikacją YouTube. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.