partner serwisu

Uber wreszcie dotarł na smartwatche - wraz z Android Wear 2.0

Uber wreszcie dotarł na smartwatche - wraz z Android Wear 2.0
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
15 lutego 2017, 14:18
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
android, android wear, android wear 2.0, smartwatch, uber

Uber jako w pełni funkcjonalna aplikacja dla smartwatchy trafi wreszcie do posiadaczy inteligentnych zegarków wraz z systemem Android Wear 2.0. Firma długo zbierała się z przygotowaniem funkcjonalnego wydania swojego sztandarowego produktu na platformę Android Wear. Pierwsze zapowiedzi Ubera dla smartwatchy pojawiły się jeszcze w 2015 roku podczas organizowanej przez Google konferencji I/O 2015. Wygląda na to, że osoby czekające na zegarkowe wydanie Ubera wreszcie będą mogły zamówić przejazd bezpośrednio z zegarka, bez potrzeby korzystania ze smartfonowej odmiany tej aplikacji.

Polecamy
Uber

Aplikacja kliencka usługi Uber pozwala na proste wezwanie taksówki. Wystarczy Wasz telefon, dane karty płatniczej i wskazanie miejsca docelowego - potem wszystko dzieje się już właściwie samo. 

Uber w wydaniu dla systemu Android Wear 2.0 jest aplikacją samodzielną, oznacza to, że z poziomu smartwatcha możliwe będzie nie tylko zamówienie przejazdu, ale również monitorowanie trasy, podgląd lokalizacji samochodu Ubera podczas oczekiwania na przyjazd. Dostępne są również funkcje obliczania kosztu przejazdu oraz realizowania płatności - tak jak w Uberze "smartfonowym". Przy czym do korzystania z Ubera zegarkowego nie będzie potrzebna siostrzana aplikacja zainstalowana na smartfonie. Co więcej, jeżeli użytkownik korzysta z zegarka zdolnego do samodzielnego nawiązania łączności z internetem, osoba zamawiająca nie potrzebuje w ogóle mieć telefonu przy sobie.

Teoretycznie Uber od zawsze był w stanie w jakimś stopniu współpracować ze smart zegarkiem sparowanym z telefonem, na którym zainstalowano najpopularniejszą aplikację do zamawiania przejazdów. Posiadacze smartwatchy w starszej wersji zegarkowego systemu mogli otrzymywać na zegarek powiadomienia pochodzące z aplikacji działającej w telefonie, jednak zamawianie przejazdów bezpośrednio z poziomu zegarka (o ile pominiemy różne dodatki do ubera opracowywane przez firmy trzecie) nie było możliwe.

Od dziś, dokładnie od 15 lutego 2017 roku obietnica złożona przez przedstawicieli Ubera na wspomnianej konferencji Google I/O w 2015 roku została wreszcie spełniona. Przynajmniej częściowo. Głównym ograniczeniem dla posiadaczy smart-zegarków jest fakt, że Uber dla smartwatchy wymaga nowego systemu operacyjnego Android Wear 2.0, a to ogranicza dostępność nowego programu wyłącznie do nowych modeli smartwatchy oraz tych produktów, w których możliwa będzie aktualizacja pierwszej generacji smartwatchowego systemu do wersji 2.0 - o tym jakie zegarki będą mogły być poddane aktualizacji pisaliśmy niedawno przy okazji ogłaszania premiery Android Wear 2.0 przez Google.

Jedyną obecnie drogą instalacji nowego wydania aplikacji Uber jest korzystanie ze specjalnej edycji sklepu Google Play dla smartwatchy (sklep wywołujemy z poziomu zegarka z Androidem Wear 2.0).

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.