partner serwisu

Twoje dziecko w Sieci - nowy serwis dla rodziców dzieci korzystających z internetu

Twoje dziecko w Sieci - nowy serwis dla rodziców dzieci korzystających z internetu
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
29 listopada 2016, 18:43
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
eset parental control, twoje dziecko w sieci

Twoje dziecko w sieci to nowy serwis powstały z myślą o rodzicach dzieci, które już korzystają z urządzeń mobilnych i dostępu do internetu. Zgodnie z wynikami badań jednego z producentów rozwiązań antywirusowych, aż 80 procent rodziców obawia się, że ich dzieci trafią w Sieci na treści nieodpowiednie dla ich wieku. Z myślą właśnie o nich w polskim internecie powstał nowy serwis online: Twoje dziecko w sieci.

Nowy serwis internetowy opracowany przez słowacką, popularną w naszym kraju firmę ESET specjalizującą się w produkcji oprogramowania ochronnego, kierowany jest do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, czyli od 5 do 15 lat. Celem, który przyświecał twórcom nowego miejsca w polskim internecie było zwiększenie świadomości rodziców w kwestii szerokiego zakresu zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z internetu przez dziecko. Zakres tematyczny serwisu obejmuje również zagrożenia związane z używaniem smartfonów i tabletów przez dzieci.

Nowa witryna zawiera szereg poradników dla rodziców dzieci korzystających z urządzeń mobilnych i komputerów podłączonych do internetu. Ze strony zainteresowani mogą pobrać m.in. bezpłatny ebook pt. "Bezpieczne dziecko w sieci". Treść tej publikacji może przygotować rodzica do ważnej rozmowy z dzieckiem na temat zakresu i ograniczeń związanych z korzystaniem z internetu mających na celu przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Serwis zawiera również treści przeznaczone dla dzieci, np. podaną w przyjaznej dla dziecka formie "ściągawkę" podpowiadającą dziecku na jakie zdarzenia powinno ono zareagować powiadamiając rodziców, a także wyjaśniająca, dlaczego nie należy udostępniać obcym swoich zdjęć.

Nowa witryna to nie tylko treści, ale również aktywne narzędzia wspomagające rodziców w trosce o bezpieczeństwo ich pociech. Takim narzędziem dostępnym na nowej witrynie Twoje dziecko w sieci jest np. aplikacja ESET Parental Control. Warto tutaj zaznaczyć, że osoby korzystające (bezpłatnie) z nowego serwisu mogą otrzymać (również bezpłatnie) licencję na jeden z oferowanych na stronie programów ochronnych na okres aż 12 miesięcy. Oznacza to, że praktycznie za darmo można uzyskać pełną roczną licencję na oprogramowanie chroniące dzieci w internecie. Wspomniana aplikacja ESET Parental Control umożliwia rodzicom blokować dostęp do stron czy aplikacji nieodpowiednich dla wieku dziecka, a także pozwala ograniczyć dzienny limit czasu przeznaczanego przez dziecko na gry mobilne. Oczywiście rodzice powinny pamiętać, że najważniejszy jest kontakt z dzieckiem, odpowiednie przeprowadzenie z nim rozmowy, w taki sposób by miało ono świadomość, iż nakładane ograniczenia w wykorzystaniu zasobów internetu służą jego bezpieczeństwu a nie hamowaniu jego kreatywności i dziecięcej wyobraźni.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.