partner serwisu

Twitter wprowadza zmiany do limitu 140 znaków w pojedynczym poście

Twitter wprowadza zmiany do limitu 140 znaków w pojedynczym poście
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
24 maja 2016, 17:46
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
limit 140 znaków, portal społecznościowy, twitter, zmiany na twitterze

Twitter zdecydował się na wprowadzenie zmian do limitu 140 znaków w pojedynczym poście. Już niedługo wszyscy będziemy mogli powiedzieć więcej i nie martwić się o każdy używany znak w publikowanych na tym portalu społecznościowym postach. Jednak do całkowitego zniesienia limitu pozostała długa droga.

Na oficjalnym blogu jednego z najpopularniejszych portali społecznościowych pojawił się dziś wpis zapowiadający nowości, które zostaną wdrożone na przestrzeni kilku kolejnych miesięcy. Zmiany na Twitterze dotyczą limitu 140 znaków, które można umieścić w pojedynczym poście. Już niedługo użytkownicy tego portalu społecznościowego będą mogli zwracać mniejszą uwagę na dobierane słów i przekazywać więcej treści. Wszystko za sprawą wykluczenia ze wspomnianego limitu odnośników do stron internetowych, wzmianek użytkowników (@użytkownik) oraz dołączanych do postów sond, obrazów, filmów oraz animowanych GIF-ów.

To jednak nie koniec zmian w Twitterze. W bardzo bliskiej przyszłości użytkownicy tego portalu społecznościowego nie będą musieli używać znacznika .@ w postach, które mają trafić do wszystkich ich obserwatorów. Możliwe będzie także retweetowanie własnych postów oraz ich cytowanie. Służyć temu będą specjalne przyciski, które pojawią się przy postach.

O zniesieniu limitu maksymalnej długości tweetów spekuluje się już od bardzo dawna. Jednak twórcy tytułowego portalu społecznościowego wzbraniają się przed wprowadzaniem drastycznych zmian do mechanizmu, który odróżnia ich od konkurencji. Zamiast tego firma cały czas dodaje nowe funkcje pozwalające na wzbogacenie postów przy zachowaniu limitu 140 znaków. Zapowiedziane dziś zmiany to kolejny krok na drodze do ułatwienia użytkownikom komunikacji oraz jeszcze lepszego wyrażania własnych myśli.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.