partner serwisu

TomTom Sports już dostępny w Polsce

TomTom Sports już dostępny w Polsce
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
16 lutego 2017, 13:53
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aplikacja fitness, tomtom, tomtom sports

TomTom wprowadził na nasz rynek aplikację TomTom Sports. O programie wspominaliśmy już w naszym serwisie, przy okazji jego prezentacji na tegorocznych targach CES 2017 w Las Vegas. Osoby, które chciałyby monitorować swoją aktywność fizyczną, a także otrzymywać dokładne informacje o postępach w ćwiczeniach mogą już pobierać aplikację ze sklepów Google Play (Android) i App Store (Apple iOS).

TomTom Sports, według zapewnień producenta, jest aplikacją fitnessowo-motywacyjną. Program nie tylko pozwala na monitorowanie naszej aktywności podczas wykonywania różnego typu spacerów, biegów czy innych form ćwiczeń. Aplikacja fitness zachęca też użytkowników do podjęcia jakiegoś działania mającego wpływ na naszą kondycję i dobrą formę fizyczną. Program zawiera ponadto szereg wskazówek i porad treningowych opracowanych przez ekspertów i sportowców, którzy współpracowali z firmą TomTom podczas projektowania i tworzenia TomTom Sports. 

Dzięki analizie odczytów z wbudowanych w smartfon czujników przeciążeniowych, aplikacja TomTom Sports umożliwia śledzenie nawet 12 różnych form aktywności, takich jak na przykład bieganie, jazda na rowerze, pływanie, jazda na nartach, wspinaczka czy biegi górskie. Program współpracuje z dodatkowymi urządzeniami pomiarowymi (opaskami fitness, zegarkami sportowymi itp.) produkowanymi przez firmę TomTom. Nowa aplikacja pozwala również na łatwą wymianę danych z innymi popularnymi rozwiązaniami dla sportowców, takimi jak: Strava, Nike+, Endomondo, MapMyFitness, Runkeeper i inne

Według sugestii producenta, optymalne działanie aplikacji uzyskamy instalując ją na smartfonach z systemem Android 4.4. lub nowszym, wyposażonych w Bluetooth Smart (4.1 lub nowszy). Producent przedstawił także listę kompatybilności słuchawek z Androidem, na których TomTom Sports został sprawdzony i wszystkie funkcje powinny działać prawidłowo:

  • Samsung  S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, S5, S5 Mini, S5 Plus, S4, S4 Mini, A3, A5, Note 3, Note 4, J5
  • Nexus 5, 5X, 6
  • HTC One M8, M9
  • LG G3, G4
  • Sony Xperia Z3, Z3 Compact, Z5, Z5 Compact
  • Huawei P8, P8 Lite
  • OnePlus One

Powyższa lista kompatybilności ma być uzupełniana przez producenta o kolejne modele zgodnych z aplikacją urządzeń z Androidem. Posiadacze mobilnego sprzętu Apple, którzy są zainteresowani wprowadzoną na nasz rynek aplikacją powinni dysponować co najmniej iPhonem 4S z systemem iOS8.

Bez względu na platformę systemową aplikacja wymaga połączenia internetowego, w celu wymiany informacji z urządzeniami firmy TomTom.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.