partner serwisu

Office 365 Personal już wiosną

Office 365 Personal już wiosną
Autor:
Krzysztof Pojawa
Data publikacji:
14 marca 2014, 02:32
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
microsoft office 365, office 365 home, office 365 personal

Kilka godzin temu Chris Schneider, marketing manager Microsoftu odpowiedzialny za pakiet Office zapowiedział, że w najbliższym czasie rodzina Office 365 powiększy się o kolejnego członka - Office 365 Personal. Dokładna data premiery tej wersji pakietu nie została podana, natomiast Schneider stwierdził, że nastąpi to na wiosnę

Znane są natomiast inne istotne szczegóły, jak przede wszystkim to, że wariant Personal można będzie zainstalować na jednym komputerze i jednym tablecie. Słowo "tablet" może być tu nieco mylące - najprawdopodobniej, choć nie zostało to jasno powiedziane, wciąż będzie można zainstalować aplikacje pakietu Office 365 na urządzeniach z Windows Phone, iOS lub z Androidem, tak jak miało to miejsce do tej pory.

Skąd pomysł na tę wersję pakietu? Najtańsza dotychczas opcja, Home Premium, umożliwiała instalację na pięciu komputerach i pięciu urządzeniach mobilnych. Rozwiązanie to było korzystne dla większych gospodarstw domowych, jednak mniej opłacalne dla tych, którzy chcą korzystać z pakietu zupełnie indywidualnie i konieczność płacenia za dodatkowe, niewykorzystywane stanowiska była im zupełnie, czemu zresztą nie można się dziwić, nie na rękę. To własnie dla tych osób, którym dodatkowe instalacje pakietu nie są do niczego potrzebne, przeznaczony jest Office 365 Personal.

Jak to będzie przedstawiać się cenowo? Microsoft wstępnie szacuje cenę pakietu - z zaznaczeniem, że będzie ona zależna od resellerów - na 69,99$ w przypadku płatności za cały rok z góry lub 6,99$, kiedy subskrybent zdecyduje się opłacać comiesięczny abonament. Można więc spodziewać się, że na polskim rynku ceny pakietu w wersji indywidualnej powinny wynieść około 230 PLN opłaty rocznej i 23 PLN w przypadku miesięcznego abonamentu. To są oczywiście wyłącznie nasze szacunki, na ostateczne ceny musimy jeszcze nieco poczekać. Nie sądzimy jednak, żeby cena pakietu jednoosobowego mogła być dużo wyższa, zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny wariantu Home Premium.

Z chwilą premiery Office 365 Personal zmieni się również nazwa pakietu dla gospodarstw domowych i nie już nazywać się nazywać Home Premium, a Home. Dodatkowe zmiany w tym wariancie pakietu nie zostały zapowiedziane. 

Jak dotychczas każdy użytkownik Office 365 otrzyma również 60 minut do wykorzystania na rozmowy przez Skype a także dodatkowe 20 GB przestrzeni dyskowej w usłudze OneDrive. 

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.