partner serwisu

T-Mobile rozpoczyna rozsyłanie aktualizacji do Androida 7.0 Nougat dla posiadaczy Samsunga S7 i S7 Edge

T-Mobile rozpoczyna rozsyłanie aktualizacji do Androida 7.0 Nougat dla posiadaczy Samsunga S7 i S7 Edge
Autor:
Marek Kowalski
Data publikacji:
17 lutego 2017, 15:45
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
aktualizacja, android, s7 edge, samsung, samsung galaxy s7, t-mobile

Szybkie aktualizacje oprogramowania systemowego w smartfonach Samsunga to nie jest cecha, która wyróżnia tego południowokoreańskiego producenta urządzeń mobilnych. Niemniej dla posiadaczy telefonów tej marki, a dokładniej modeli Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge i będących klientami T-Mobile, operator rozpoczął właśnie dystrybucję aktualizacji Androida do wersji 7.0 Nougat.

Ważne są dwie informacje: po pierwsze rozpoczęta wczoraj dystrybucja aktualizacji do Androida 7.0 Nougat najpierw trafi do urządzeń, które już pracują pod kontrolą siódmej generacji Androida, tyle że w wersji beta. Tym samym oznacza to, że w pierwszej kolejności oprogramowanie otrzymają ci klienci T-Mobile, którzy jednocześnie biorą udział w programie Galaxy Beta Program (testy wersji beta oprogramowania dla smartfonów Samsunga).

Po drugie, oprogramowanie aktualizacyjne jest rozsyłane w trybie over-the-air; oznacza to, że aktualizacji nie można nigdzie pobrać i zainstalować ręcznie - operator sam ją dostarczy do swoich klientów posiadających odpowiednie modele telefonów. Według informacji opublikowanych przez serwis Androidpolice, pakiety aktualizacyjne najpierw mają trafić (a w zasadzie już są rozsyłane) do telefonów Samsung Galaxy S7 Edge połączonych z siecią T-Mobile, jednak należy się spodziewać, że niebawem aktualizację otrzymają również posiadacze "zwykłych" modeli Galaxy S7.

Aktualizacja ma rozmiar 117 MB, oprócz zaktualizowanej wersji oprogramowania systemowego w pakiecie rozsyłanym posiadaczom słuchawek Samsunga będących jednocześnie klientami T-Mobile dostarczany jest również najnowszy patch łatający luki zabezpieczeń w kodzie systemu obu wymienionych modeli telefonów.

Być może rozsyłana aktualizacja oprogramowania systemowego poprawi komfort korzystania z Androida 7.0 Nougat na smartfonach Samsunga, niektórzy użytkownicy ponoć zgłaszali zauważalne problemy z wydajnością oprogramowania podczas korzystania z wersji beta. Pozostaje mieć nadzieję, że finalne wydanie mobilnego systemu dla obu modeli telefonów Samsunga poprawi wydajność oprogramowania.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.