partner serwisu

Strumieniowanie wideo na Facebooku dla każdego - portal społecznościowy testuje nowe funkcje

Strumieniowanie wideo na Facebooku dla każdego - portal społecznościowy testuje nowe funkcje
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
4 grudnia 2015, 11:58
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
facebook, meerkat, periscope, portal społecznościowy, streaming wideo, strumieniowanie wideo, udostępnianie wideo, udostępnianie zdjęć

Pozwalające na strumieniowanie materiałów wideo usługi takie jak Meerkat czy Periscope zdobywają coraz większe uznanie wśród internautów. Także cały czas powiększający arsenał funkcji pozwalających na tworzenie internetu w internecie Facebook zainteresował się takimi możliwościami. Przeznaczona dla znanych osobistości Live for Mentions dostępna w tym najpopularniejszym portalu społecznościowym niedługo trafi do szerzej grupy użytkowników, a już teraz testowana jest przez wybranych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. 

Portale społecznościowe coraz większą uwagę poświęcają mechanizmom pozwalającym na łatwe udostępnianie różnego rodzaju treści pomiędzy użytkownikami. Tak też jest w przypadku Facebooka, który w Stanach Zjednoczonych rozpoczął testowanie funkcji pozwalającej na strumieniowanie wideo. Live, bo o tym mechanizmie mowa, dostępna jest już od pewnego czasu dla znanych osobistości oraz celebrytów. Jako pierwszy polityk na świecie z Live for Mentions skorzystał Andrzej Duda, który zdecydował się na transmitowanie także w ten sposób swojego przemówienia po zaprzysiężeniu na Prezydenta Polski. Z nowego dla przeciętnych pochłaniaczy bitów mechanizmu skorzystać w tej chwili mogą jedynie wybrani posiadacze iPhone'ów, jednak udostępnienie jej szerokiej rzeszy użytkowników jest tylko kwestią czasu. Żeby rozpocząć strumieniowanie wideo wystarczy w mobilnej aplikacji Facebook dotknąć pola służącego do aktualizacji statusu oraz wybrać pozycję Live Video. Funkcja Live pozwala na dodanie krótkiego opisu do strumieniowanego materiału oraz określenie dla jakich osób ma być dostępny. Nadawcy mogą także śledzić w czasie rzeczywistym ilość aktualnie oglądających przekaz osób, nazwiska znajomych dołączających do grupy odbiorców, a także publikowane na żywo komentarze. Po zakończeniu strumieniowania, materiał wideo jest zapisywany na osi czasu, co pozwala go usunąć lub zapisać w celu późniejszego obejrzenia oraz udostępnienia.

Kolejną nowością w Facebooku jest mechanizm automatycznie tworzący kolaże ze filmów oraz zdjęć robionych w krótkich odstępach czasu w jednej lokalizacji. Ułatwić ma to użytkownikom dzielenie się wrażeniami z wakacyjnych wyjazdów oraz różnego rodzaju imprez. Podobnie jak funkcja Live, także Kolaże są w tej chwili dostępne dla posiadaczy iPhone'ów, jednak już w przyszłym roku ma być dostępna dla osób korzystających ze smartfonów działających pod kontrolą Androida.

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.