partner serwisu

SmartWindows, czyli inteligentne okna już niedługo zastąpią tablety w naszych domach

SmartWindows, czyli inteligentne okna już niedługo zastąpią tablety w naszych domach
Autor:
Tomasz Kurzak
Data publikacji:
3 lipca 2017, 16:09
Średnia ocena:
Twoja ocena:
Tagi:
inteligentne okna, okno z wyświetlaczem, smartwindows

Rodzimy potentat stolarki okiennej, firma Drutex, zaprezentowała projekt okien pozwalających na wyświetlanie treści multimedialnych. SmartWindow to okno z wbudowanym w szybę dużym, dotykowym ekranem LCD pozwalającym wyświetlać dowolnie wybrane treści.

Nadal czytasz artykuły o aplikacjach na Androida na komputerze? Ułatw sobie życie i zainstaluj MobiRadar - naszą nową aplikację o wszystkim co z Androidem związane. Znajdziesz w niej najlepsze poradniki, zestawienia i inne ciekawe artykuły. Dzięki MobiRadar będziesz używał tylko najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Wystarczy dotknąć szyby, aby pojawiło się zgrabne menu, dzięki któremu wybierzemy interesujące nas aktywności. Płynnym ruchem palca zasuniemy wirtualne rolety, obejrzymy zdjęcia, wyświetlimy film, albo sprawdzimy, co inteligentne okno zaproponuje nam na śniadanie. W biurze okno wyświetli prezentację, w kuchni przepisy kulinarne, w pokoju dzieci ich ulubione bajki. Nietrudno wyobrazić sobie multimedialne prezentacje i reklamy produktów na szybach witryn sklepowych.

Inteligentne okna firmy Drutex wykorzystują procesory ARM. Matryca LCD została zamknięta w szybie zespolonej, która chroni wyświetlacz przed wpływem czynników zewnętrznych. SmartWindow podłączony do internetu zyskuje funkcjonalność tabletu. Posiada możliwość bezprzewodowej komunikacji Wi-Fi i Bluetooth 4.1, oraz możliwość podłączenia pendrive'a, zewnętrznego dysku z danymi, a nawet klawiatury i myszki.

SmartWindow mają być dostępne w systemach PVC, aluminium, drewnianych oraz drewniano-aluminiowych. Mają być, ponieważ aktualnie znajdują się w wersji koncepcyjnej, a do sprzedaży trafią w niedalekiej przyszłości. Cena nie została oficjalnie podana. Inteligentne okna to kolejne urządzenia, które mogą tworzyć inteligentne "domy przyszłości". Polska firma dokonuje rewolucji w okiennictwie na skalę światową. Być może niedługo aby sprawdzić pogodę nie będziemy wyglądać za okno, tylko patrzeć w nie. Trzymam kciuki.

„SmartWindow by Drutex, to krótko mówiąc rewolucja na światowym poziomie. Nad inteligentnym systemem pracowaliśmy intensywnie od wielu miesięcy. Nasi inżynierowie, dział B+R i technolodzy opracowali technologię, o której jeszcze niedawno mogliśmy tylko pomarzyć. Zależało nam na stworzeniu produktu, który odpowiadałby potrzebom współczesnego Klienta, który w coraz większym stopniu korzysta z nowoczesnych narzędzi internetowych, jest mobilny i poszukuje rozwiązań prostych i wysoce funkcjonalnych. Nasze nowe okno oferuje szereg możliwości dla domu, pracy, biura. Nasze najnowsze rozwiązanie wpisuje się w światowe trendy, ale poszerza również ofertę inteligentnych rozwiązań dotychczas oferowanych klientom. A to dopiero początek tego, co przygotowaliśmy dla naszych Klientów. Kolejne innowacyjne systemy zaprezentujemy już wkrótce" - Leszek Gierszewski, prezes DRUTEX S.A.

Chcesz więcej najlepszych publikacji o świecie mobile? Zainstaluj MobiRadar już dziś i korzystaj tylko z najlepszych aplikacji.

MobiRadar - najlepsze aplikacje

Brak komentarzy do tej publikacji. Dodaj pierwszy komentarz.